Xiaomi Mijia Glasses Camera w przedsprzedaży w Chinach

Inteligentne okulary Xiaomi Mijia Glasses Camera wkrótce będą miały funkcję identyfikacji roślin i zwierząt, a już teraz dostępne są w przedsprzedaży.

Okulary Xiaomi Mijia Glasses Camera z funkcją rozpoznawania gatunków zwierząt i roślin
Okulary Xiaomi Mijia Glasses Camera z funkcją rozpoznawania gatunków zwierząt i roślin | fot. Xiaomi

Zapowiadane Xiaomi Mijia Glasses Camera można już zamawiać w przedsprzedaży w Chinach w witrynach takich jak Xiaomi Mall i Youpin. Ponadto firma ogłosiła aktualizację OTA, która zostanie uruchomiona 10 września 2022 roku. Nowe oprogramowanie umożliwi identyfikację zwierząt i roślin za pomocą gadżetu, a firma sugeruje, że funkcja inspirowana Dragon Ballem jest również w drodze.

Klienci w Chinach mogą zapłacić depozyt w wysokości 100 juanów (~14 USD), aby zarezerwować urządzenie do noszenia po obniżonej cenie 2599 juanów (~376 USD) – gadżet ma docelowo kosztować 2699 juanów (ok. 391 USD) po zakończeniu okresu przedsprzedaży 6 września 2022 roku.

Wraz z ogłoszeniem przedsprzedaży Xiaomi ujawniło, że pierwsza aktualizacja OTA dla urządzenia pojawi się 10 września 2022 roku. Nowe oprogramowanie będzie zawierało narzędzie, które umożliwia używanie okularów do identyfikacji różnych zwierząt i roślin. Zdjęcia marketingowe sugerują, że urządzenie może podać nazwę gatunku i kilka faktów na ich temat. Pojawia się również Combat Power Detector, który wydaje się być chwytem wskazującym na podobieństwo między kamerą Mijia Glasses Camera a urządzeniem Scouter z uniwersum Dragon Ball.

Inteligentne okulary mają system podwójnego aparatu peryskopowego, oferujący hybrydowy zoom od 1X do 15X. Gadżet umożliwia przechwytywanie filmów i zdjęć bez użycia rąk lub zbliżenie się do akcji podczas wydarzenia, takiego jak mecz sportowy.

Kolejną nadchodzącą funkcją urządzenia jest tłumaczenie tekstu AI między językiem angielskim i chińskim. Urządzenie do noszenia waży około 100 g (~ 3,5 uncji), a bateria o pojemności 1020 mAh zapewnia 3,3 godziny użytkowania lub 100 minut ciągłego nagrywania na jednym ładowaniu. Dodatkowo można naładować gadżet do 80% w 30 minut. Pozostaje niejasne, czy i kiedy Xiaomi może wprowadzić Mijia Glasses Camera na inne rynki.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck | Xiaomi