Już można udostępnić przesyłkę znajomemu w aplikacji InPost Mobile!

Długo oczekiwana funkcja podzielenia się z kimś swoją przesyłką w aplikacji InPost Mobile jest już dostępna – sprawdź, jak to działa?

Udostępnianie paczki z apki do apki (Paczkomat, InPost Mobile)

Jeśli musisz odebrać paczkę z Paczkomatu, ale akurat nie jesteś w stanie (bo jesteś poza miastem, na wakacjach, itp.), to od teraz możesz poprosić kogoś o przysługę i szybki odbiór przesyłki. Do tej pory można było wysłać screen z kodem QR lub kod odbioru. Ale teraz swoją przesyłkę możemy w prosty sposób udostępnić w apce InPost Mobile do aplikacji osoby, która wyręczy nas w odbiorze paczki.

Zobacz także: Appkomat InPostu to Paczkomat obsługiwany tylko przez appkę

Funkcja Udostępnij przesyłkę z apki na apkę znacznie rozszerza obecne możliwości aplikacji i pozwala na przekazanie innemu użytkownikowi InPost Mobile swojej przesyłki do odbioru za pomocą jednego kliknięcia. Osoba, która ma odebrać przesyłkę widzi Twoją paczkę i jej czas odbioru w swojej apce.

Nowa funkcja jest bezpłatna, całkowicie bezpieczna i umożliwia pełne zarządzanie przesyłką: można paczkę odebrać, przedłużyć jej czas odbioru, opłacić paczkę pobraniową i – co najlepsze – odebrać ją zdalnie za pomocą aplikacji InPost Mobile.

Jak udostępnić przesyłkę z apki do apki? Zrobisz to w dwóch prostych krokach!

  • KROK 1 – ze względów bezpieczeństwa najpierw sparuj swój telefon z telefonem osoby, która odbierze paczkę.

Odpal apkę InPost Mobile, wejdź w szczegóły danej przesyłki, kliknij Udostępnij przesyłkę, następnie Udostępnij z apki na apkę, później Dodaj użytkownika i wpisz numer telefonu zaufanej osoby, której chcesz udostępnić paczkę. Numer wpisany? Świetnie! To teraz kliknij Generuj kod i udostępnij go drugiej osobie za pomocą dostępnych komunikatorów.

Osoba, z którą chcesz się sparować powinna wpisać otrzymany kod w swojej apce. Jak to zrobić? Wystarczy, że wejdzie w Ustawienia, kliknie Sparuj użytkownika, następnie Mam kod do sparowania, wpisze kod, kliknie Sparuj – i gotowe! Przez proces parowania przechodzicie tylko raz, a później możecie w szybki i prosty sposób udostępniać swoje przesyłki w apce InPost. Po sparowaniu Twój znajomy będzie miał dostęp tylko do przesyłek, które mu udostępnisz.

  • KROK 2 – udostępnij przesyłkę!

W szczegółach przesyłki kliknij Udostępnij przesyłkę, następnie Udostępnij z apki na apkę. Wybierz z listy, komu chcesz udostępnić przesyłkę i kliknij Udostępnij. Gotowe! Od teraz Twój znajomy może zarządzać Waszą wspólną paczką, m.in. przedłużyć czas jej odbioru lub zdalnie odebrać ją z automatu Paczkomat.

Udostępnianie przesyłki znajomym w aplikacji InPost Mobile
Udostępnianie przesyłki znajomym w aplikacji InPost Mobile

Aby korzystać z z nowej funkcji wystarczy zainstalować aplikację InPost Mobile, którą pobierzesz z oficjalnych sklepów Google Play lub App Store:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: InPost