Zwierzęce e-hulajnogi TIER „ożywiają” ulice Krakowa

Limitowana edycja 50 e-hulajnóg TIER z nadrukiem inspirowanym światem zwierząt wjechała na ulice Krakowa.

Hulajnogi TIER w Krakowie

Oryginalne pojazdy z motywem żyrafy, lamparta i zebry są częścią kreatywnej kampanii edukacyjnej „Poruszaj się jak zwierzę. Jedź TIER”, promującej bezpieczne przemieszczanie się w przestrzeni miejskiej. Aby zachęcić do zapoznania się z tajnikami odpowiedzialnej jazdy, od poniedziałku każdy użytkownik, który wypożyczy „zwierzęcą” hulajnogę, otrzyma 10 darmowych minut do wykorzystania przy kolejnym przejeździe. Akcja trwa od 29 sierpnia do 4 września.

Inspirowana zwierzętami edycja e-hulajnóg to kolejna inicjatywa przeznaczona dla użytkowników w Krakowie. Sukces zeszłorocznej kampanii edukacyjnej TIER w komunikacji miejskiej oraz systemu gratyfikacji za poprawne parkowania (pilotażowo wprowadzonych właśnie w stolicy Małopolski) upewniły nas z przekonaniu, jak ważne jest promowanie bezpiecznego poruszania się po mieście. Mamy nadzieję, że oryginalne wzory naszych e-hulajnóg zachwycą mieszkańców Krakowa i turystów, a perspektywa darmowych minut zachęci ich do przetestowania zasad odpowiedzialnej jazdy w praktyce — komentuje Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Poruszaj się jak zwierzę. Jedź TIER” to lokalna adaptacja globalnej kampanii „Behave like an animal”, za której kreację odpowiada holenderska agencja 180 Amsterdam, a lokalnie działania komunikacyjne marki wspiera zespół Havas PR Warsaw. Zwierzęta stanowią motyw przewodni kampanii, a także wzór do naśladowania i inspirację do tworzenia nowoczesnych, niskoemisyjnych i szczęśliwych miast, w których najistotniejsze są wzajemny szacunek oraz dobro społeczności. 

Harmonia w miejskiej dżungli

W kampanijnych przekazach TIER podkreśla, że poruszając się e-hulajnogą i parkując ją w wyznaczonych miejscach, należy przestrzegać lokalnych przepisów oraz zwrócić uwagę na innych uczestników ruchu. Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę, zabronione są przejazdy po spożyciu alkoholu, a co istotne – zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu. Warto pamiętać, że zasady parkowania oznaczone odpowiednimi znakami drogowymi, obowiązują również kierowców hulajnóg. 

Od roku użytkownicy w Krakowie mogą przekonać się, że poprawne parkowania przynosi również indywidualne korzyści – po zakończeniu przejazdu w odpowiedniej strefie otrzymują oni darmowe minuty do wykorzystania podczas kolejnych wypożyczeń e-pojazdów TIER.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TIER Polska