Sprawdzam, czy Infinix Hot 11S z NFC jest uniwersalnym smartfonem, który może być alternatywą dla innych modeli z tej kategorii cenowej?

Tego lata na polski rynek wkroczyła marka Infinix Mobile oferująca nowe modele smartfonów z serii HOT. Dzięki oryginalnemu projektowi urządzenia, wydajnym podzespołom, pojemnej baterii i dobrym aparatom ma być według producenta godną alternatywą, dla innych modeli tej klasy, które dostępne są na naszym rynku. Warto przy tym wszystkim wspomnieć o dobrej cenie, która zmusza nas do przyjrzenia się dokładniej smartfonowi Infinix HOT 11S NFC, który dopiero co zadebiutował na naszym rynku!
Obecnie, na rynku mamy do wyboru całą gamę najrozmaitszych smartfonów, które znajdują się na różnych półkach cenowych – co oczywiste, wysokość ceny zależy od marki, zastosowanych komponentów i możliwości urządzenia. Bądźmy jednak szczerzy – dla wielu osób smartfon ma spełniać swoje zadanie – czyli ma nam umożliwić bezproblemowe korzystanie z internetu i gier mobilnych, robić dobre zdjęcia, wytrzymywać jak najdłużej na jednym ładowaniu, i co ważne w dzisiejszych czasach, nie kosztować prawie całej naszej pensji.
Biorąc pod uwagę rosnące ceny, obecnie jest cała masa smartfonów, które nie kosztują więcej niż 1500 zł. Choć jest to umowna granica dostępności dla każdego, można znaleźć porównywalne telefony o różnych parametrach technicznych. Producent smartfona Infinix Hot 11S NFC wydaje się nas przekonywać, że właśnie w dobrej cenie możemy mieć wystarczający sprzęt do rozrywki – grania, tiktokowania, komunikacji ze znajomymi, nagrywania wideo i robienia zdjęć i wielu innych czynności.
Otrzymaliśmy od producenta najnowszy model do testów, aby między innymi sprawdzić, czy tak rzeczywiście jest i jak radzi sobie w codziennym użytkowaniu. Są to nasze subiektywne wrażenia i zawsze przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić kilka recenzji – a najlepiej samemu obejrzeć sprzęt, czy odpowiada Twoim potrzebom!
Co wyróżnia Infinix HOT 11S?
wyświetlacz
6,78″
duży 6,78-calowy wyświetlacz FHD+ o rozdzielczości 2460✕1080 pikseli i częstotliwości odświeżania 90 Hz
5000 mAh
z Power Marathon
pojemna bateria z szybkim ładowaniem 18 W (50% w 50 minut oraz technologią Power Marathon wydłużająca pracę baterii o 25% w trybie awaryjnym
aparat 50 Mpix z trybem nocnym
aparatem z potrójnym obiektywem 50 MP i przysłoną F1.6 z profesjonalnem trybem zdjęć nocnych, z kolei autofokus ze śledzeniem oczu zapewnia ostre zdjęcia twarzy
procesor gamingowy i głośniki stereo
zaawansowany procesor Helio G88 oraz pozwalający na skorzystanie ze wszystkich możliwości cyfrowej rozrywki – od gier przez fotografię po oglądanie filmów
Zacznijmy od wyglądu Infinix Hot 11S NFC
Design Infinix HOT 11S nie wyróżnia się za mocno w porównaniu do innych smartfonów z Androidem – jego minimalizm jest uniwersalny – co oznacza, że powinien pasować on do każdej osoby. Do wyboru mamy 3 wersje kolorystyczne: klasyczny czarny – nazwany przez producenta Polar Black, 7°Purple (wpadający w jasny fiolet) oraz Green Wave – czyli mocna zieleń.
Przedni panel to praktycznie sam wyświetlacz dotykowy FHD+ (technologia IPS) o przekątnej 6,78 cala, rozdzielczości 2460 x 1080 pikseli z częstotliwością odświeżania 90 Hz, który już fabrycznie został zabezpieczony folią ochronną – powłoka ma chronić przed niebieskim światłem i zapewniać komfort oczu podczas codziennego użytkowania. W górnej części ekranu znajduje się „dziurka”, w której ukryto przedni aparat. Co ciekawe, aparat do selfie wspomagany jest dodatkowym flashem, który producent ukrył w prawej górnej krawędzi ekranu – to nie jest spotykany zabieg, a z pewnością spodoba się wielbicielom selfiaczków, którzy dbają o dobre doświetlenie. Kamera do selfie robi zdjęcia z całkiem przyzwoitą rozdzielczością 8 Mpix.
Na uwagą zasługuje zespół tylnych aparatów – Infinix HOT 11S ma potrójny obiektyw, gdzie jedna z kamer charakteryzuje się 50-megapikselową rozdzielczością z szeroką przysłoną f1.6. Opcje aparatu znajdziesz w dalszej części tej recenzji. Skoro jesteśmy przy tylnej obudowie, to nie sposób nie wspomnieć o zastosowanym wzorze fal na obudowie, który podkreśla styl tego modelu i przypadnie z pewnością do gustu osobom ceniącym tego typu smaczki – taka tekstura na pewno maskuje wizualnie wszelkie zarysowania i widoczne odciski palców – ale dla ostrożnych przewidziano także przezroczyste etui, które znajdziemy w opakowaniu.
Sama obudowa jest gładka, wykonana z tworzywa sztucznego a fale nie oznaczają, że jest ona karbowana – dają jedynie wizualny efekt fal. Osobiście rekomenduję użycie dołączonego etui, gdyż według mnie wytrzymałość obudowy (choć nie wystawiałem jej na ekstremalne testy wytrzymałościowe) nie jest przystosowana do silnych uderzeń.
Smartfon leży bardzo dobrze w dłoni, jest wyważony i nie znalazłem niczego, co mogłoby w nim przeszkadzać. Jedyne czego mi brakuje to informacji na temat wodoszczelności, więc lepiej go nie zamoczyć – ale pamietajmy jednak, że jest to budżetowy telefon, którego jakość wykonania jest zadowalająca przy takiej cenie.
Jak działa Infinix HOT 11S NFC?
Smartfon dostarczany jest z zainstalowanym systemem Android 11, który od razu po wyjęciu z pudełka warto zaktualizować. Nakładka systemowa OSX w wersji 7.6 jest lekka i nie przeciąża systemu niepotrzebnymi aplikacjami.
Należy zwrócić uwagę na aplikację do zarządzania baterią pod nazwą Maraton energii (Power Marathon), która może nas uratować w sytuacji, gdy bateria jest na wyczerpaniu, a nie mamy gdzie doładować urządzenia. Dostępne są tam dwie opcje Funkcja Power Boost i Tryb ultraoszczędny, które od razu wyliczą ile czasu pracy pozostanie po ich włączeniu w danym momencie.
Aplikacja Phone Master z kolei to ciekawe narzędzie, które pozwoli między innymi skorzystać z Funkcji chłodzenia – czyli wyłączenia aplikacji powodujących podwyższenie temperatury urządzenia. Apka pokazuje także aktualna temperaturę telefonu z informacja, czy jest ona w normie.
Smartfon można odblokowywać za pomocą czytnika linii papilarnych, umieszczonego na boku lub za pomocą skanera twarzy – nie zauważyłem żadnych niepokojących przycięć – wszystkie te funkcje działały płynnie i bez zastrzeżeń. Co więcej, wystarczy wybudzić telefon, aby błyskawicznie włączył się na ekranie, na którym ostatnio skończyliśmy pracę. Sam system działa bardzo responsywnie i bez większych zastrzeżeń – przyzwoicie jak na Androida przystało. Podczas tygodnia testów nie napotkałem na żadne zawieszenia się systemu czy niepokojące zacięcia – zarówno podczas korzystania z aplikacji, oglądania wideo czy grania.
Zapewne interesują Was opcje aparatów Infinixa HOT 11S – poniżej kilka zrzutów przedstawiających możliwości wbudowanej aplikacji aparatu tylnego z najróżniejszymi opcjami do dostosowania najlepszych ujęć.
Do wyboru mamy 11 głównych opcji: krótki film, Film, AI CAM, Uroda, Pionowo, Tryb supernocny, zdjęcie AR (w rozszerzonej rzeczywistości), Zwolnione tempo, Panorama, Dokumenty (do skanowania dokumentów papierowych) oraz Tryb poklatkowy.
Bateria i ładowanie
Infinix HOT 11S został wyposażony w bardzo pojemną baterię 5000 mAh, który według zapewnień producenta działa w trybie czuwania do 38 dni – niestety nie byłem w stanie tego sprawdzić w praktyce, ponieważ za krótko go testowałem a ciężko zostawić telefon w czuwaniu na ponad miesiąc :) Inne parametry laboratoryjne baterii to 36 godzin rozmów i 142 godziny słuchania muzyki. Z pewnością przy dość intensywnym korzystaniu smartfon powinien spokojnie wytrzymać przez cały dzień i zostanie mu jeszcze niewielka rezerwa. Żywotność w dużej mierze zależy od tego co robimy na smartfonie – zupełnie inna będzie przy korzystaniu tylko z komunikatorów, serwisów wideo a zupełnie inna przy graniu w wymagające gry mobilne.

Ale dzięki szybkiemu ładowaniu 18 W można naładować baterię do 50% w 50 minut – co mogę potwierdzić w praktyce! Technologia Power Marathon (pol. Maraton energii) pozwala wydłużyć o 25% pracę na baterii w trybie awaryjnym. Gdy poziom naładowania baterii spadnie do 5%, wystarczy włączyć tryb Ultra Mocy technologii ładowania, aby uzyskać dodatkowe 2 godziny czasu na połączenia.
Dla kogo jest Infinix HOT 11S?
Ten smartfon jest uniwersalny i nie brakuje mu niczego, aby korzystać z dostępnych obecnie aplikacji czy gier mobilnych. Na pewno będzie dobrym wyborem dla młodych osób korzystających z TikToka, Snapchata czy Instagrama. Aparat robi zadowalające zdjęcia oraz filmiki wideo, które bez wstydu można wrzucać do ulubionych sieci społecznościowych.
Smartfon poradzi sobie także z grami, więc młodzi gracze wyciągną z niego wystarczająca moc, aby zapewnić sobie rozrywkę każdego dnia. A wbudowane głośniki stereo dostarczają dodatkowych wrażeń podczas grania czy słuchania muzyki z głośnika smartfona.
Komu rekomendowałbym to urządzenie? Osobom, które szukają przyzwoitego sprzętu w przystępnej cenie, na którym będą mogli bez problemu korzystać z ulubionych aplikacji i gier mobilnych, komunikatorów a także dla tych, którym zależy na robieniu estetycznych zdjęć, którymi zaimponują znajomym w serwisach społecznościowych.

Ważnym elementem jest łączność NFC, która umożliwia korzystanie z płatności mobilnych za pomocą smartfona, takich jak BLIK zbliżeniowy czy Google Pay. Może to się wydawać oczywistością, jednak nie wszystkie budżetowe smartfony posiadają ten moduł!
Specyfikacja techniczna
Najważniejsze parametry techniczne smartfona:

- telefon Infinix HOT 11S NFC (model X6812B)
- przezroczyste etui ochronne
- ładowarka
- kabel USB-A na USB-C
- narzędzie do otwierania szuflady na kartę SIM
- skrócona instrukcja i gwarancja
Podsumowanie
Infinix HOT 11S NFC to urządzenie, które przypadnie do gustu osobom szukającym taniego sprzętu, który ma dobry stosunek jakości do ceny. W tym przypadku można powiedzieć, że równowaga została zachowana i za cenę poniżej 1000 zł otrzymujemy dobrze działający telefon, który wystarczy nam do najważniejszych aktywności, które wykonuje przeciętny użytkownik smartfona.
Czy telefon ma pewne wady? Tak, ale za tę cenę można mu je wybaczyć. Poniżej to co według mnie wyróżnia ten model i to czego mi w nim brakuje, aby był to prawie ideał – w tym przedziale cenowym :)
ZALETY ☺
- płynnie działający system Android 11 z przyjemną nakładką OSX w wersji 7.6
- głośniki stereo
- gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
- aparat 50 Mpix HDR AI
- ładowarka szybkiego ładowania 18 W i kabel USB-C w zestawie
- NFC umożliwiające płacenie zbliżeniowe telefonem
TEGO BRAKUJE DO IDEAŁU ☹
- wykończenie tylnego panelu mogłoby być bardziej solidne – na szczęście dołączono przezroczyste etui
- brak informacji o stopniu wodoszczelności – przynajmniej w stopniu na zachlapania
- brak ładowania indukcyjnego – ale póki co to domena znacznie droższych sprzętów
Cena i dostępność
Smartfon z pamięcią 64 GB na dane i 4 GB RAM-u dostępny jest w sprzedaży w Polsce i kosztuje już 949 zł w oficjalnym sklepie Infinix na Allegro:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: artykuł partnerski

Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.