iOS 15.6.1 dostępny do pobrania

Firma Apple udostępniła dziś publicznie drobne aktualizacje eliminujące błędy dla swoich systemów operacyjnych iOS, iPadOS, macOS, watchOS oraz tvOS.

iOS 15.6.1 update

Nowe uaktualnienia oprogramowania można teraz zainstalować na wszystkich kompatybilnych iPhone’ach, iPadach, komputerach Mac, zegarkach Apple Watch oraz urządzeniach Apple TV. Podobnie jak poprzednia aktualizacja iOS 15.6 dla iPhone’ów, ta punktowa wersja iOS 15.6.1 nie zawiera żadnych większych nowych funkcji. Pod maską jest jednak kilka drobnych usprawnień i zmian.

Możesz pobrać aktualizację iOS 15.6.1 lub iPadOS 15.6.1 na iPhone’a/iPada, przechodząc do UstawieniaOgólneUaktualnienia. W przeciwieństwie do kompilacji aktualizacji beta, które pojawiają się na iPhonie lub iPadzie tylko wtedy, gdy jest zainstalowany profil programisty/publiczny beta, aktualizacje te są dostępne dla wszystkich urządzeń zgodnych z systemem iOS 15. Jeśli nie widzisz aktualizacji na swoim iPhonie od razu, nie martw się. Twój iPhone otrzyma aktualizację w ciągu najbliższych 24 godzin.

Na podstawie informacji o wydaniu firmy Apple, w tej aktualizacji uwzględniono tylko poprawki błędów i ulepszenia zabezpieczeń. Chociaż wszyscy spodziewaliśmy się, że iOS 15.5 będzie ostatnim wydaniem systemu iOS 15, teraz wydaje się, że iOS 15.6 jest ostatnią wersją tej aktualizacji. Apple zaprezentował już iOS 16 i jego nowe funkcje, które wprowadzi tej jesieni, więc nie dodaje teraz żadnych większych nowych funkcji do iOS 15.

Chociaż te drobne aktualizacje nie zawierają wielu funkcji i ulepszeń, zdecydowanie zalecamy uaktualnienie urządzeń do najnowszej wersji. Nowa aktualizacja systemu operacyjnego zawiera najnowsze poprawki zabezpieczeń i poprawki błędów, które poprawią ogólne wrażenia z korzystania z iPhone’a, iPada, Maca czy Apple Watcha.

Uaktualnienie macOS Monterey 12.5.1

Oprócz iOS 15.6.1 i iPadOS 15.6.1 firma Apple wydała również watchOS 8.7.1, tvOS 15.6.1 i macOS Monterey 12.5.1 dla wszystkich kompatybilnych modeli.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple