„Zabiłem swojego ojca” na Netfliksie – to nie jest serial dla całej rodziny!

Najnowszy serial true crime zatytułowany „Zabiłem swojego ojca”, to kolejna prawdziwa poruszająca historia kryminalna dostępna w serwisie Netflix.

„Zabiłem swojego ojca” (Netflix 2022)

Anthony Templet zastrzelił swojego ojca i nigdy temu nie zaprzeczył. Znacznie bardziej skomplikowane są jednak przyczyny tej dotyczącej dwóch rodzin decyzji. Jeśli chodzi o tytuły, których nie można oglądać z dziećmi, to Zabiłem swojego ojca (tyt. oryg. I Just Killed My Dad) musi znaleźć się dość wysoko na takiej liście. Jednak w najnowszych dokumentach kryminalnych (tzw. true crime) Netflixa jest wystarczająco dużo zwrotów akcji, aby utrzymać zaangażowanie widzów i wzbudzać skrajne emocje.

Tytułowe przyznanie się do winy zostało wypowiedziane w 2019 roku przez 17-letniego wówczas Anthony’ego Templeta, zaraz po tym jak zastrzelił swojego ojca w ich domu w Baton Rouge w Luizjanie.

W ciągu trzech odcinków reżyser Skye Borgman (odpowiedzialny również za Dziewczynę ze zdjęcia Netflixa) przedstawia wydarzenia poprzedzające tragedię, w tym zarzuty nadużyć i uprowadzenia dziecka, a także zachowanie ojca Anthony’ego – Burta.

Miniserial dokumentalny Zabiłem swojego ojca stopniowo odsłania kolejne warstwy tej obskurnej sagi – „obrzydliwe” jest słowem kluczowym dla prawie wszystkiego, co Netflix ujawnia z przestrzeni kryminalnej, w tym ostatnich wpisów Najbardziej znienawidzony człowiek w Internecie i Nasz ojciec.

To, co sprawia, że ​​wszystko jest nieco mrożące krew w żyłach, to odrętwiała, pozbawiona emocji reakcja Anthony’ego – pozornie przekonanego, że nie zrobił niczego złego – i jego ogólne zachowanie, które wskazuje, że nie wszystko w domu było w porządku.

Po początkowej fali zwrotów akcji opowieść nieco grzęźnie, ustępując miejsca prawnikowi Anthony’ego i prokuratorowi, próbującym znaleźć rozwiązanie, które wydaje się sprawiedliwe, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności łagodzące. Jak zauważa prokurator, wydaje się, że sankcjonuje się morderstwo i łagodzenie winy chłopca. Sprawa została rozwiązana w 2021 roku, ale brak wiedzy o tym zwiększa wrażenia podczas oglądania.

Szczerze mówiąc, Zabiłem swojego ojca wydaje się być intrygujące w dużej mierze dzięki temu przyciągającemu uwagę tytułowi.

Netflix nieco przesadził z tego rodzaju dokumentami, jeśli chodzi o samą objętość, ale żeby być uczciwym, wszyscy inni też. Co więcej, projekty te niezawodnie wzburzają komentarze w mediach społecznościowych za dużo mniej pieniędzy niż w przypadku wypuszczenia serialu z gwiazdorską obsadą. Niewątpliwie tego rodzaju formuła serialu sprawia, że tytuł ląduje na szczycie list popularności usługi.

Miniserial Zabiłem swojego ojca dostępny jest od 9 sierpnia 2022 roku w serwisie Netflix.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | CNN