Vivaldi 5.4 jest już dostępna dla użytkowników komputerów

Nowa wersja przeglądarki Vivaldi 5.4 jest teraz dostępna z niestandardowymi gestami i wieloma innymi ulepszeniami na komputery stacjonarne.

Vivaldi Browser

Chociaż do aktualizacji wersji mobilnej pozostało jeszcze co najmniej kilka dni, Vivaldi Browser 5.4 dla użytkowników komputerów stacjonarnych jest już dostępny z niestandardowymi gestami rocker, możliwością wyłączenia dźwięku w panelach internetowych, a także wieloma ulepszeniami optymalizacji dla czytnika poczty, kalendarza i kanałów Vivaldi.

Zobacz także: Vivaldi 5.0 wprowadza dwupoziomowe stosy kart na Androida

Opis pełnej wersji 5.4.2753.28 informuje, że jak zwykle, użytkownicy komputerów stacjonarnych z systemami Windows, macOS i Linux mogą skorzystać z nowej aktualizacji. Oprócz wspomnianych wcześniej gestów i zmian w panelu internetowym, Vivaldi 5.4 zawiera również możliwość kopiowania linków do określonego obszaru strony zamiast domyślnego obszaru docelowego (po podświetleniu określonej części strony wystarczy użyć opcji „Kopiuj łącze do wyróżnienia”).

Dodano także nową funkcję zabezpieczeń, która automatycznie aktualizuje całą nawigację do protokołu HTTPS, wyświetlając alerty za każdym razem, gdy witryna nie obsługuje tej funkcji zabezpieczeń. Dopracowano także pocztę Vivaldi Mail, która przechodzi do wersji 1.1 wraz ze zintegrowanymi narzędziami Calendar i Feed Reader.

Vivaldi 5.4 - kopiowanie linku do zaznaczenia na stronie WWW
Vivaldi 5.4 – kopiowanie linku do zaznaczenia na stronie WWW

Wersja mobilna przeglądarki Vivaldi na Androida jest nadal w wersji 5.3, ale stabilna wersja 5.4 na urządzenia mobilne zostanie udostępniona najprawdopodobniej za kilka dni. Vivaldi jest również dostępny dla Android Automotive i obecnie działa w pojazdach Polestar i Renault.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck | Vivaldi