Te smartfony OnePlus dostaną Androida 13

OnePlus udostępni aktualizację mobilnego systemu operacyjnego Androida 13 dla piętnastu modeli swoich smartfonów.

OxygenOS 13 (OnePlus)

System operacyjny Android 13 prawdopodobnie zadebiutuje na telefonach Google Pixel we wrześniu, a w tym tygodniu OnePlus szczegółowo opisuje, co ta aktualizacja ma do zaoferowania. Oprócz tego OnePlus potwierdził aktualizacje Androida 13 dla kilkunastu swoich urządzeń. OxygenOS 13 to wersja OnePlus oparta na systemie Androida 13, z językiem projektowania „Aquamorphic” i nie tylko.

Przeczytaj także: 4 najciekawsze funkcje Androida 13 ujawnione podczas I/O

Ale jak zawsze, głównym pytaniem jest, kiedy faktycznie zostanie wydana aktualizacja dla tych smartfonów. Wiemy, że Pixel zostanie zaktualizowany jako pierwszy, a Samsung prawdopodobnie nie będzie zbyt długo musiał czekać, jeśli uaktualnienia z poprzednich lat mogą nam coś podpowiedzieć.

Wraz z Androidem 13 OnePlus obiecuje aktualizacje dla 15 różnych urządzeń. Proces udostępniania rozpocznie się zapewne od OnePlus 10 Pro, który będzie pierwszym urządzeniem z OxygenOS 13.

Drugim w kolejce będzie zaprezentowany dzisiaj OnePlus 10T. Po tym, bez określonej kolejności, OnePlus zaktualizuje swoje ostatnie trzy generacje flagowych telefonów, a także kilka urządzeń Nord. Pełna lista znajduje się poniżej.

OxygenOS 13 z Aquamorphic Design
OxygenOS 13 z Aquamorphic Design

Lista aktualizacji smartfonów OnePlus do Androida 13 (OxygenOS 13):

Na liście jest kilka godnych uwagi pominięć, w tym OnePlus Nord N20. Ten telefon został wprowadzony na rynek w kwietniu 2022 roku, ale wygląda na to, że jest już na etapie blokowania poważnych aktualizacji, mimo że telefon nie został jeszcze uaktualniony do Androida 12.

Mimo to miło jest widzieć, że OnePlus już angażuje się w te aktualizacje i mamy nadzieję, że dotrą one na czas – miejmy nadzieję, że tym razem będzie mniej błędów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus | 9TO5Google