Oura Ring i Natural Cycles ogłaszają integrację śledzenia płodności

Połączenie między inteligentnym pierścieniem Oura a aplikacją Natural Cycles umożliwia automatyczne pomiary temperatury, które służą do określania stanu płodności.

Oura Ring + Natural Cycles

Aplikacja do śledzenia płodności Natural Cycles jest teraz zintegrowana z urządzeniem do noszenia na ciele Oura Ring. Natural Cycles twierdzi, że jest pierwszą aplikacją antykoncepcyjną zatwierdzoną przez FDA i oznaczoną znakiem CE, z 93% wskaźnikiem skuteczności. Aplikacja wymaga codziennego mierzenia i ręcznego rejestrowania temperatury, a następnie używa algorytmu opartego na wzorcach temperatur zależnych od hormonów w celu określenia stanu płodności.

Dzięki partnerstwu kobiety mogą automatycznie synchronizować dane trendów temperatury między inteligentnym pierścieniem Oura a aplikacją Natural Cycles. Pierścień użyje swoich czujników temperatury do pomiaru podczas snu, usuwając codzienne ręczne zadania i zapewniając, że nie przegapisz zapisu pomiaru. Czujniki temperatury Oura Ring generują już 1440 punktów danych każdego dnia. Według Oury pomiary te są zatwierdzone i mogą rejestrować wahania tak małe, jak 0,13°C (0,23°F).

Natural Cycles może również wykorzystywać dane dotyczące tętna zebrane przez pierścień Oura, aby uwzględnić noce, w których temperatura może być podwyższona z powodów innych niż hormony, takich jak spożycie alkoholu. Możesz aktywować integrację, przechodząc do trybu Oura w aplikacji Natural Cycles. Integracja jest jednokierunkowa, a Oura udostępnia tylko dane dotyczące temperatury, tętna, długości snu i fazy snu.

Kolejne partnerstwo ogłoszone niedawno przez Ourę było ze Stravą. Połączenie dwukierunkowe umożliwia udostępnianie ćwiczeń zarejestrowanych przez Strava w aplikacji Oura i uwzględnianie ich w wyniku oceny stanu zdrowia. Ponadto użytkownicy mogą udostępniać spostrzeżenia wygenerowane przez Oura swoim obserwatorom w Strava.

Zrzuty ekranów z aplikacji Birth Control - Natural Cycles
Zrzuty ekranów z aplikacji Birth Control – Natural Cycles

Aplikację Natural Cycles – Birth Control pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

źródło: Oura | Natural Cycles | Notebook Check