Blizzard podobno nie wyda mobilnej gry World of Warcraft

Najnowsze doniesienia sugerują, że firma Blizzard porzuca prace nad wydaniem mobilnej wersji popularnej gry „World of Warcraft”.

World of Warcraft (gra mobilna anulowana)

Według informacji przytoczonych przez serwis Bloomberg Blizzard anulował prace nad grą mobilną World of Warcraft. Gra, stworzona we współpracy z chińskim partnerem wydawniczym Blizzarda, firmą NetEase, była w fazie rozwoju przez trzy lata, zanim konflikt o warunki finansowania wstrzymał projekt. Gra mobilna World of Warcraft nosiła nazwę kodową „Neptun” i miała być mobilnym spinoffem MMORPG.

Przeczytaj także: Blizzard potwierdza mobilnego Warcrafta

Anulowanie nastąpiło w interesującym momencie, gdy Blizzard wkroczył na rynek mobilny, opracowując oryginalne gry na tę platformę. W maju deweloper ogłosił Warcraft Arclight Rumble „mobilną strategiczną grą akcji”, a w czerwcu wydał Diablo Immortal, którego wątpliwy model monetyzacji nie wydawał się ograniczać jego popularności.

Blizzard i NetEase są partnerami od 2008 roku. Firma współtworzyła Diablo Immortal, publikuje gry Blizzarda, takie jak Hearthstone i World of Warcraft w Chinach, i jest udziałowcem Blizzard’s Overwatch League.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bloomberg | The Verge