Robomaty od InPost w sklepach Żabka

Oprócz Paczmatów InPost wstawia do Żabek nowe maszyny – Robomaty, w których nadamy i odbierzemy przesyłki.

Robomat InPost – nowe paczkomaty w sklepach Żabka

Firma InPost zapowiedziała, że od teraz w sklepach Żabka odbierzemy i nadamy paczki za pomocą nowych maszyn. W informacji prasowej czytamy, że Robomat InPostu (bo tak nazywa się specjalny Paczkomat dla Żabek) wyróżnia się nowoczesnym designem, całkiem nowym mechanizmem i pełną automatyzacją. Nowy model Paczkomatu ma być idealnym rozwiązaniem dla miejsc, w których liczy się każdy centymetr powierzchni, a Żabki to sklepy o zazwyczaj małych metrażach.

Nowy Robomat ma tylko jedną komorę, w której za pomocą innowacyjnego systemu podawania, szybko odbierzemy lub nadamy paczkę. Nie trzeba szukać swojej skrytki – dzięki wykorzystaniu mechanizmu robota kartezjańskiego, nasza paczka trafi do komory głównej z której łatwo ją odbierzemy przy okazji zakupów w Żabce.

Nową maszynę obsłużymy w łatwy i intuicyjny sposób za pomocą tej samej aplikacji InPost Mobile, z której korzystamy przy odbieraniu lub nadawaniu paczek ze standardowych Paczkomatów. Osoby niekorzystające z appki mogą użyć ekranu znajdującego się na maszynie.

Jak odebrać paczkę z Robomatu InPost?

Paczkę odbierzemy w podobny sposób jak z Paczkomatu. Wystarczy, że zeskanujemy w czytniku Robomatu InPost kod QR z aplikacji InPost Mobile lub wpiszemy na ekranie maszyny kod odbioru. Paczka zostanie przetransportowana przez wewnętrzny system maszyny do głównej komory, skąd łatwo ją odbierzemy. Po odebraniu przesyłki należy zamknąć drzwi komory i potwierdzić odebranie paczki w apce lub na ekranie maszyny.

Jak nadać paczkę w Robomacie InPost?

Paczkę można szybko nadać przez aplikację InPost Mobile. Wystarczy, że zeskanujemy kod QR w czytniku lub wpiszemy kod nadania na ekranie Robomatu InPost. Jeśli nadajesz przez SzybkieNadania.pl, zeskanuj kod kreskowy z etykiety lub wpisz kod nadania na ekranie Robomatu InPost.

W obu przypadkach należy umieścić paczkę w głównej komorze-skrytce. Kolory komory pomogą nam zidentyfikować rozmiar przesyłki. Komory Robomatu różnią się od wymiarów skrytek w Paczkomacie i wynoszą:

  • mała: 25x40x8 cm – żółta
  • średnia: 25x40x18 cm – niebieska
  • duża: 25x40x48 cm – zielona

Po umieszczeniu paczki należy zamknąć drzwi komory głównej.

Maksymalna waga paczki to 7 kg. Jeśli paczka, którą chcemy odebrać lub nadać waży więcej niż 7 kg lub przekracza dozwolone wymiary, możemy ją bez problemu odebrać lub nadać u sprzedawcy sklepu Żabka.

Aby korzystać z Robomatu InPost wystarczy zainstalować aplikację InPost Mobile, którą pobierzesz z oficjalnych sklepów Google Play lub App Store:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: InPost