Zagraj ze znajomymi w petankę w Google Doodle

Najnowsze Doodle od Google pozwala zagrać w petankę ze znajomymi – to bardzo fajna gra, która dzisiaj dostępna jest w wybranych regionach.

Gra w petanque w Google Doodle (31 lipca 2022)
Gra w petanque w Google Doodle (31 lipca 2022)

W wyszukiwarce Google udostępniono dziś nowe Doodle z grą dla wielu graczy – można grać w petankę online w trybie dla jednego gracza lub w wersji multiplayer. Jeśli nie słyszałeś o pétanque – ja nie znałem tej nazwy przed pisaniem tego artykułu – jest to po prostu tradycyjna francuska gra w bule. Celem gry w pétanque jest rzucenie piłki (boule) jak najbliżej małej piłki (kochonnet) na boisku przed tobą. Na komputerze „rzucisz” piłkę, klikając kulę i przeciągając ją do tyłu, aby wystrzelić ją do przodu. Na smartfonie rzucasz kulą kciukiem (coś w rodzaju rzucania Poké Ballem w Pokémon Go).

Punkty przyznawane są za posiadanie większej liczby kul w pobliżu kochonnetu niż przeciwnik, a wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów po trzech rundach. Google opublikowało też dobry samouczek dotyczący gry, który pokaże Ci, gdy zaczniesz grać po raz pierwszy.

Możesz grać w trybie jeden na jednego lub w dwuosobowych zespołach, udostępniając link lub dopasowując losowo przeciwników online. Jeśli chcesz po prostu ćwiczyć, Google oferuje to również jako opcję i polecam poświęcenie trochę czasu na przetestowanie mechaniki, jeśli grasz na telefonie. Zdecydowanie łatwiej jest rzucać na komputerze niż na telefonie — coś nie do końca dopracowano wersję mobilną.

W Polsce to Doodle nie jest dostępne, aby zagrać w petankę musisz zmienić ustawienia regionu przechodząc do UstawieniaUstawienia wyszukiwaniaUstwienia regionu (pokaż więcej) i wybrać Francję, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Austrię, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Niemcy, Tajlandię, Portugalię lub Hiszpanię – jako region wyszukiwania. Na koniec wybierz przycisk Zapisz.

W samym Doodle, zamiast logo Google’a występują urocze oliwki, które występują w grze petanka.

Zrzuty ekranów z gry petanque w Google Doodle z 31 lipca 2022 r.
Zrzuty ekranów z gry petanque w Google Doodle

Google wypuściło pierwszą wieloosobowę grę w Doodle, aby uczcić Halloween w 2018 roku, a kolejny w 2019 roku, aby uczcić meksykańską grę karcianą Lotería. W przeszłości firma stworzyła wiele innych gier Doodle, do których wciąż fajnie jest wracać – w tym jedną z ciekawszych z okazji 30. rocznicy gry Pac-Man w 2010 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Doodle | The Verge