Oto dysk SSD chłodzony cieczą od TEAMGROUP!

Firma TEAMGROUP wprowadza na rynek „pierwszy na świecie” chłodzony cieczą dysk SSD z komorą parową do zastosowań przemysłowych.

Dysk PCIe M.2 (N74V-M80) od TEAMGROUP

Najnowszy dysk SSD PCIe M.2 (N74V-M80) firmy TEAMGROUP jest przystosowany do wysokowydajnych, bardzo wymagających zastosowań, ale jest reklamowany jako wyróżniający się z tłumu przemysłowego dzięki systemowi rurek pierwszej generacji wyposażonego w komorę parową (VC – z ang. vapor chamber). Zawiera reklamowane wewnętrzne chłodzenie cieczą, aby dysk SSD działał z pełną prędkością nawet w temperaturach otoczenia dochodzących do 85°C.

TEAMGROUP przyznaje, że przy projektowaniu nowego modułu zarządzania temperaturą dla swojego najnowszego dysku SSD zainspirowały ją postępy w dziedzinie chłodzenia urządzeń mobilnych. Niemniej jednak Industrial Grade VC Cooling M.2 SSD (oznaczony numerem modelu N74V-M80) jest skierowany wprost do klientów HPC z serwerami, ośrodkami badawczymi lub zajmującymi si problemami sztucznej inteligencji, które mogą potrzebować swoich komponentów do działania z optymalną wydajnością w trudnych warunkach.

W związku z tym TEAMGROUP zapewnia, że ​​nowe „chłodzenie cieczą VC” dla dysków SSD – na które posiada patent na Tajwanie (Parent No. M626519) – może utrzymywać dysk N74V-M80 w chłodzie w warunkach od -40°C (-40°F) do 85°C ( 185°F). Jego rury odprowadzają nadmiar energii cieplnej z kontrolera PCIe do aluminiowych żeber radiatora dysku poprzez konwekcję.

TEAMGROUP twierdzi, że ich kombinacja może skuteczniej utrzymywać prędkość zapisu niż dysk SSD bez radiatora w maksymalnej temperaturze pracy. W związku z tym N74V-M80 wykorzystuje moduły flash TLC, a także standardy PCIe Gen3 x4 i NVMe 1.3, aby osiągnąć maksymalną prędkość zapisu do 3400 megabajtów na sekundę (MB/s) i prędkość odczytu do 2500 MB /s. Dostępne pojemności to 512 GB, 256 GB i 128 GB.

TEAMGROUP N74V-M80 jest dostępny tylko w kolorze czarnym, chociaż OEM nie powiedział jeszcze, gdzie będzie sprzedawany ani za ile.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TEAMGROUP News | NotebookCheck