YouTube może teraz zmienić dowolny film w Shorts

Serwis YouTube uruchamia nowe narzędzie, które pozwala na zamianę dowolnego filmu zamieszczonego przez nas w serwisie w krótkie wideo Shorts.

Narzędzie YouTube'a do tworzenia krótkich Shorts z dłuższych filmów
Narzędzie YouTube’a do tworzenia krótkich Shorts z dłuższych filmów

TikTok nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, ponieważ twórcy treści gromadzą się na platformie jak ćmy do światła. Bardzo pomaga w tym to, że zamieszczane tam filmy mogą stać się wirusowe znacznie łatwiej niż na innych platformach, takich jak YouTube czy Facebook. To jeden z powodów, dla których konkurencja próbuje skopiować wiele przyjaznych dla użytkownika funkcji, które TikTok oferuje konsumentom. YouTube właśnie ogłosił zupełnie nowe narzędzie, które umożliwia twórcom treści importowanie ich filmów do filmów krótkometrażowych.

Niezależnie od tego, jak duży jest Twój film, będziesz mógł przekonwertować go do 60 sekund i przekształcić w krótkie filmy za pomocą tych samych narzędzi do edycji dostępnych w aplikacji. Dostępna jest możliwość dodawania filtrów i edycji tekstu za pomocą edytora osi czasu. Możesz także nagrać dodatkowe filmy aparatem Shorts i przesłać więcej filmów ze swojej galerii, aby stworzyć 60-sekundowe Shortsy.

Jeszcze jedną ważną rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że wszelkie filmy krótkometrażowe utworzone z VOD będą łączyć się z oryginalnym filmem, umożliwiając oglądającym na zobaczenie dłuższego filmu. Oczywiście tylko twórca filmu może go zaimportować do Shorts, ponieważ narzędzie nie jest dostępne dla innych twórców do wykorzystania we własnych treściach.

YouTube twierdzi, że nowe narzędzie jest już dostępne dla twórców mobilnych na urządzeniach z systemem iOS i Androidem, ale jeśli jeszcze go nie masz, musisz uzbroić się w cierpliwość.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | Phone Arena