Kate Bush z 9000% wzrostem odtworzeń na Spotify!

Serwis streamingowy Spotify twierdzi, że odtworzenia utworu Kate Bush wzrosły o 9000% dzięki Stranger Things (i TikTokowi).

Kadr z serialu „Stranger Things 4” (Netflix)

Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Spotify wzrosła w tym kwartale o 19 milionów, przewyższając własne szacunki serwisu – ale to nie jedyna rzecz, która rośnie w górę na tej (i nie tylko) platformie streamingowej. Spotify poinformowało, że streamy singla Kate Bush z 1985 roku zatytułowanego „Running Up That Hill” (RUTH) wzrosły o 9000% po tym, jak piosenka została wykorzystana w jednym z odcinków nowego sezonu serialu „Stranger Things” Netflixa.

Serwisy Netflix i Spotify współpracowały nad playlistą opartą na hitowym serialu (który kosztował ponad 30 milionów dolarów za odcinek!), więc ma sens, że Spotify wychwala zalety brytyjskiej gwiazdy.

Ale powrót Bush do głównego nurtu ma też wiele wspólnego z TikTokiem. Utwór „Running Up That Hill” pojawił się w 2,7 milionach filmów w serwisie TikTok, czego nie można ignorować. To nie pierwszy raz, kiedy TikTok wprowadził starsze piosenki z powrotem na listy przebojów, takie jak „Dreams” Fleetwood Mac czy „No Children” The Mountain Goats.

Bush wydała już wcześniej oświadczenie o tym, jak bardzo się cieszy z odrodzenia popularności swojej piosenki. Utwór dostał zupełnie nowe życie na całym świecie w tym w Polsce – piosenka „Running Up That Hill” podbija listy przebojów na całym świecie., od tygodni jest w czołówce Listy Piosenek Radia 357.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify | TechCrunch