Firefox 103 z ulepszeniami dla Maców, w tym wyświetlaczy ProMotion

Mozilla wydała uaktualnienie przeglądarki internetowej Firefox do wersji 103, która obsługuje częstotliwość odświeżania 120 Hz na MacBooku Pro 2021.

Mozilla Firefox 103

Przeglądarka Firefox 103.0 to najnowsza aktualizacja, szczególnie istotna dla użytkowników systemu macOS. W tej wersji jedną z najbardziej zauważalnych zmian jest obsługa monitorów z częstotliwością odświeżania 120 Hz, w tym nowego 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro z układami M1 Pro lub M1 Max. Rozwiązuje dwa szczególne problemy w systemie macOS, zwiększając ogólną wydajność i wprowadzając konkretne ulepszenia dotyczące wyświetlaczy o wysokiej częstotliwości odświeżania.

Obecnie tylko 14-calowy MacBook Pro i 16-calowy MacBook Pro mają wyświetlacze ProMotion. Mogą one jednak działać z częstotliwością do 120 MHz, a poprzednie wersje Firefoksa nie renderowały poprawnie witryn, gdy wyświetlacz działał z największą częstotliwością odświeżania.

Mozilla zauważa, że ​​nowy Firefox 103.0 oferuje „poprawioną wydajność na monitorach o wysokiej częstotliwości odświeżania (120 Hz+)”. Ma również ogólnie ulepszoną „responsywność pod systemem macOS w okresach dużego obciążenia procesora, dzięki przejściu na nowoczesny interfejs API blokady”.

Inne poprawki w Firefoksie 103.0 obejmują sterowanie klawiaturą, aby umożliwić użytkownikom wybieranie przycisków na pasku narzędzi kart. Gdy formularz PDF jest renderowany w Firefoksie, podświetla teraz wymagane pola.

„Korzystasz z funkcji napisów w trybie Picture-in-Picture?” kontynuuje Mozilla. „Po prostu stało się to teraz lepsze: możesz zmieniać rozmiar czcionki napisów bezpośrednio w oknie PiP”.

Firefox 103.0 zawiera również różne zabezpieczenia i inne poprawki. Jest teraz dostępny do pobrania za darmo na komputery Mac.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Mozilla | Apple Insider