W marcu 2012 roku Android Market został przemianowany na Google Play – aby uczcić 10 lat istnienia, Google wprowadza nowe logo Sklepu Google Play.
Jeśli chodzi o statystyki, ze Sklepu Google Play korzysta z niego co miesiąc „ponad 2,5 miliarda ludzi w ponad 190 krajach” z 2 milionami programistów aplikacji. Można go znaleźć na telefonach i tabletach z Androidem, zegarkach Wear OS, telewizorach Android TV i Google TV, Chromebookach, a nawet w samochodach Android Automotive. Od tego czasu Google Play zrezygnował z muzyki, a także filmów i programów telewizyjnych, aby skupić się na aplikacjach na Androida (w tym grach) i książkach (audio).
Nowe logo Sklepu Play ma lepiej odzwierciedlać „magię Google i pasować do marki wpisanej w inne produkty firmy” — wyszukiwarkę, Asystenta Google, Zdjęcia, Gmaila i inne. Opublikowano nowe logo, ale jeszcze nie widać go w serwisie play.google.com ani w aplikacji na Androida.
Trójkąt ma bardziej zaokrąglone rogi, a cztery sekcje są lepiej rozmieszczone. Kolor – niebieski (#4285F4), czerwony (#EA4335), żółty (#FBBC04) i zielony (#34A853) – to kolejna duża zmiana. W mniejszych wersjach odcienie są nieco wyciszone.
Choć Google Play zastąpił Android Market w 2012 roku, to sklep Android Market przestał istnieć dopiero w czerwcu 2017 roku.
Google opublikowało na swoim blogu 10 najważniejszych momentów sklepu Google Play z ostatniej dekady. Podziękowano także społeczności Google Play i programistom za wspólne 10 lat. Członkowie Play Points (obecnie niedostępne w naszym kraju) mogą otrzymać 10 razy więcej punktów za wszystko, co kupią, aktywując premię punktową. Oficjalna data rozpoczęcia różni się w zależności od kraju – odwiedź kartę „Zdobywaj” na stronie głównej Play Points, aby dowiedzieć się więcej.
Porównaj nowe (po lewej) i stare logo (po prawej) Google Play, przesuwając suwak:
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: Google Keyword