Wysyłka telefonu i laptopa kurierem w kartonie – jak dobrze je zapakować?

Dowiedz się, jak dobrze zapakować laptopa lub telefon do wysyłki – jaki wybrać karton i jak go zabezpieczyć?

Mężczyzna pakujący przesyłkę

Wysyłka sprzętów takich jak telefon czy laptop to kwestia, która wymaga wyjątkowego podejścia pod względem bezpieczeństwa. I to niezależnie od tego, czy chodzi o doręczenie przesyłki do osoby prywatnej, firmy, czy serwisu. Każda paczka będzie bowiem noszona, sortowana, przekładana i przede wszystkim – transportowana, nieraz nawet za granicę, a każda z tych czynności staje się potencjalnym źródłem uszkodzeń towaru. Pojawia się zatem pytanie: jak dobrze zapakować laptopa czy telefon i zabezpieczyć kartony do wysyłki? Dowiesz się w dalszej części tego artykułu.

Jak zapakować telefon do wysyłki?

Wysyłka sprzętów elektronicznych często wiąże się z ryzykiem uszkodzenia. Choć telefony nie są duże, to podczas segregacji paczek, ich magazynowania czy transportu, przesyłka może ulec zniszczeniu. Zbita szybka, wilgoć, porysowana obudowa – to tylko kilka z zagrożeń, które czyhają na niewłaściwie zapakowane przesyłki kurierskie. A zatem jak zapakować telefon do wysyłki, by maksymalnie zminimalizować ryzyko jego uszkodzenia albo całkowitego zniszczenia? Przede wszystkim – bardzo dokładnie i z zastosowaniem odpowiednich produktów ochronnych takich jak folia bąbelkowa, wypełniacze czy dobrej jakości kartony do wysyłki.

By odpowiednio przygotować przesyłkę do transportu, oryginalnie zapakowany telefon należy umieścić w kartonie o odpowiednim rozmiarze, czyli takim, do którego poza samym urządzeniem zmieszczą się wypełniacze lub grubsza warstwa folii bąbelkowej. Po włożeniu wszystkich tych elementów w kartonie nie powinno być luzu. W przypadku braku fabrycznego opakowania do smartfonu, należy włożyć telefon do innego pudełka, które następnie znajdzie się w docelowym kartonie wysyłkowym. Nie warto żałować folii bąbelkowej, gdyż zamortyzuje ona ewentualny upadek podczas przenoszenia czy transportu paczki. Sam karton z kolei dobrze jest owinąć folią stretch, która ochroni przesyłkę przed kurzem, wilgocią i trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak zapakować laptopa do wysyłki?

Wysyłka laptopa kurierem, podobnie jak w przypadku telefonów, wiąże się z ogromnym ryzykiem zniszczenia sprzętu. Wystarczy upadek, zalanie lub nieodpowiednie warunki przechowywania, by urządzenie mogło ulec uszkodzeniom. Wilgotność (nawet ta podczas transportu w deszczu) może całkowicie uszkodzić matrycę, a upadek z palety podczas jazdy – cały komputer. Jak więc zapakować laptopa do wysyłki? Zaczynając od wyboru kartonów odpowiedniej jakości. Różnią się one od siebie gramaturą, grubością i poziomem zabezpieczenia w postaci wypełnień czy innego niż standardowe zamknięcia.

Oryginalnie zapakowany laptop należy włożyć do wcześniej wybranego kartonu, owijając go solidnie folią bąbelkową. Jej ilość powinna być taka, by nawet podczas gwałtownych ruchów pudełko nie ruszało się po kartonie. Jeśli sprzęt nie ma oryginalnego opakowania, warto zapakować go w zastępcze i podobnie jak w wersji z oryginalnym, zastosować odpowiednią ilość folii. Można skorzystać także z poduszek z powietrzem lub innych wypełniaczy, by dodatkowo zabezpieczyć owinięty folią sprzęt, kiedy w kartonie pozostaje zbyt dużo miejsca. Warto również owinąć gotową przesyłkę folią stretch, by uniknąć problemów z wilgocią czy kurzem.

Tak zapakowane sprzęty z pewnością dotrą całe do przyszłych właścicieli czy serwisów. W ten sposób warto pakować również inne przedmioty, by nie narażać ich na uszkodzenia!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: artykuł sponsorowany