OnePlus 10T pojawi się 3 sierpnia

OnePlus potwierdziło, że ​​OnePlus 10T pojawi się 3 sierpnia 2022 roku z chipsetem z najwyższej półki – Snapdragon 8 Plus Gen 1 i błyszczącym tylnym panelem.

OnePlus 10T 5G - official

Dyrektor generalny OnePlusa Pete Lau poinformował we wpisie na forum społeczności, że nadchodzący OnePlus 10T 5G zostanie zaprezentowany 3 sierpnia 2022 roku, podczas specjalnego wydarzenia w Nowym Jorku. Model smartfona OnePlus 10T będzie wyposażony w superwydajny chipset Snapdragon 8 Plus Gen 1, który teoretycznie jest lepszy od zwykłego Snapdragona 8 Gen 1 zastosowanego w OnePlus 10 Pro. OnePlus skorzysta również z okazji, aby uruchomić nową wersję systemu OxygenOS 13, który według Lau pojawi się najpierw w 10 Pro, a dopiero później w 10T.

Qualcomm twierdzi, że wersja „Plus” 8 Gen 1 oferuje wyższą wydajność i lepszą żywotność baterii niż chipset bez plusa. Jest to procesor typu pull-out-all-the-stop i jest w dużej mierze przeznaczony do urządzeń mobilnych nastawionych na gry. Wskazuje to, że OnePlus 10T będzie bardziej zorientowany na wydajność niż główny model 10 Pro, który jest sympatycznym telefonem, ale wypada trochę słabiej w porównaniu z Samsung Galaxy S22.

Firma nie ujawnia teraz zbyt wiele szczegółów na temat nowego smartfona. Wygląda jednak na to, że 10T ma zestaw kamer bardzo podobny do OnePlus 10 Pro, który oferuje standardowe obiektywy szerokokątne, ultraszerokie i teleobiektywy.

Oba urządzenia wyglądają, jakby miały czwartą tylną kamerę, ale przynajmniej w 10 Pro to tylko lampa błyskowa. Wydaje się mało prawdopodobne, aby OnePlus dokonał zmiany systemu kamer w tym wydaniu, ale jest to zdecydowanie jedna z kategorii, w której 10 Pro wypada średnio, więc 10T może się poprawić.

Według nieoficjalnych doniesień OnePlus 10T może posiadać bardzo szybkie ładowanie 150 W i — przygotuj się — odejście od fizycznego wyłącznika głosu. W każdym razie wszystko zostanie ujawnione wkrótce — wydarzenie rozpocznie się w środę 3 sierpnia 2022 roku o godz. 16.00 czasu polskiego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus | The Verge