Lego świętuje 50-lecie Atari wymyślnym zestawem 2600

Kultowa konsola Atari 2600 została dodana do grupy ciekawych zestawów Lego – ten model składa się z nieco poniżej 2600 klocków.

Atari® 2600 (LEGO #10306)

Konsola Atari 2600 powraca jako zestaw z klocków Lego Atari® 2600 (#10306). Najnowszy model duńskiej firmy zabawkarskiej opiera się na wersji kultowej konsoli z 1980 roku, a nie na jej pierwszej wersji z 1977 roku i składa się z 2532 sztuk elementów (co wydaje się straconą szansą na zaoferowanie 2600 sztuk, ale robię dygresję). Nowy zestaw będzie dostępny od 1 sierpnia 2022 roku za 1149,99 zł i zbiegnie się z 50. rocznicą firmy Atari.

Premiera zestawu ma miejsce nieco ponad dwa lata po tym, jak Lego stworzyło podobnie uwielbianą rekonstrukcję klasycznej konsoli NES firmy Nintendo. Ale podczas gdy konsola Lego Nintendo zawierała zarówno samą konsolę do zbudowania, jak i towarzyszący jej telewizor CRT, model Atari jest bardziej samowystarczalny. Jest sama konsola, a także kontroler z ruchomym joystickiem. Fantastycznie, że konsola się otwiera, ukazując dioramę salonu z lat 80. XX wieku.

I tak, wkłady Lego pasują do konsoli Lego.

Zestaw zawiera również trio kartridży do gier opartych na klasycznych grach Asteroids, Adventure i Centipede, które można umieścić w samej konsoli Lego. Wreszcie trzy zewnętrzne dioramy pokazują blokowe odtworzenia gier. O istnieniu zestawu informowała wcześniej niemiecka strona fanów Lego Promobricks.

„Atari 2600 było jednym z najbardziej pamiętnych prezentów, jakie dostałem jako dziecko” – powiedział projektant Lego Chris McVeigh w oświadczeniu prasowym. „Właśnie dlatego połączenie dwóch ikon, Atari i Lego, w tym niesamowitym zestawie, było tak niesamowitym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że zbudowanie tej klasycznej konsoli przeniesie Cię do tych beztroskich dni, kiedy garść pikseli oznaczała świat przygody”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | LEGO