W Ebookpoint wyślesz już e-booki w ePUB na Kindle’a

Księgarnia internetowa Ebookpoint jako pierwsza w Polsce pozwala na wysyłanie zakupionych e-booków w formacie ePUB na czytniki Kindle firmy Amazon.

Ebookpoint - automatyczna wysyłka plików ePUB na Kindle

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od sierpnia 2022 roku firma Amazon nie będzie umożliwiała automatycznego wysyłania e-mailem plików w formacie .mobi na czytnik Kindle. Nie będzie tego można zrobić także za pomocą programu Send To Kindle. Zamiast tego, analogicznie będzie można wysyłać pliki w formacie ePUB. Wiele księgarni internetowych umożliwia automatyczną wysyłkę zakupionych e-booków na czytnik Kindle, bez konieczności podłączania czytnika do komputera – wystarczy kliknąć Wyślij na Kindle – warunkiem jest powiązanie konta Amazon w ustawieniach księgarni.

Oficjalny komunikat firmy Amazon: Od drugiej połowy 2022 roku nie będzie już można wysyłać plików MOBI (.AZW, .MOBI) do biblioteki Kindle za pomocą aplikacji Send to Kindle. Zmiana ta nie będzie miała wpływu na pliki MOBI już znajdujące się w bibliotece Kindle. Nadal można odczytywać te pliki za pomocą urządzenia Kindle. MOBI to starszy format plików i nie będzie on współpracował z najnowszymi funkcjami czytnika Kindle w zakresie obsługi dokumentów.

Ebookpoint jako pierwsza polska księgarnia internetowa, wprowadziła już teraz możliwość wysyłki plików .epub. Jeśli miałeś skonfigurowaną automatyczną wysyłkę plików na Kindle w tej księgarni, to nie musisz nic robić.  Zakupione książki będzie można wysyłać po wygenerowaniu pliku ePUB i wybraniu przycisku Wyślij na Kindle.

Jeśli nadal chcesz korzystać z plików MOBI na czytnikach Kindle, możesz je wgrać na urządzenie za pomocą kabla – to obecnie jedyna możliwość transferu plików w tym formacie.

Komunikat o automatycznym wysyłaniu plików ePUB na czytniki Kindle w księgarni Ebookpoint
Komunikat o automatycznym wysyłaniu plików ePUB na czytniki Kindle w księgarni Ebookpoint

Jak wysłać plik ePUB w księgarni Ebookpoint na czytnik Kindle?

Zakupiony e-book w formacie ePUB możesz wysłać bezpośrednio na swój czytnik Amazon Kindle, wykonując poniższe czynności:

  1. Sprawdź, czy książka dostępna jest w formacie .epub (dostępność formatu jest oznaczona na karcie każdego produktu).
  2. Jeśli pierwszy raz wysyłasz pliki na Kindle, przejdź proces konfiguracji konta.
  3. Po zakupie, przejdź do sekcji Twoja biblioteka – pod produktem, który kupiłeś kliknij w przycisk Pobierz, a następnie Wyślij na Kindle – wybrana pozycja zostanie automatycznie wysłana na czytnik powiązany z adresem e-mail podanym w ustawieniach księgarni.
Wysyłka e-booków w formacie ePUB na czytnik Kindle w księgarni Ebookpoint
Wysyłka e-booków w formacie ePUB na czytnik Kindle w księgarni Ebookpoint

Proces ten może trwać maksymalnie do godziny i jest zależny od usługi zewnętrznej Amazon. jeśli ustawiłeś na koncie Amazon zatwierdzanie wysłanych plików, będzie konieczna autoryzacja – poprzez kliknięcie przycisku w wiadomości e-mail od firmy Amazon.

Na stronie pomocy księgarni Ebookpoint możesz dowiedzieć się więcej na temat zmiany wysyłki formatu na Kindle’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Ebookpoint