Latarnia outTask 3 w 1 dla nocnych odkrywców

Teleskopowa latarnia ouTask zbiera obecnie fundusze na produkcję na Kickstarterze – cena zaczyna się od 99 USD.

Przenośna latarnia teleskopowa outTask
Przenośna latarnia teleskopowa outTask

Kompaktowa latarnia outTask została zaprojektowana z myślą o poszukiwaczach przygód po zmroku, którzy potrzebują większej elastyczności niż zwykła czołówka LED, latarka lub przenośna lampka – i posiada teleskopowy słup oświetleniowy, wbudowany statyw, podstawę magnetyczną i wielokierunkową głowicę świetlną. Obecnie zbierane są fundusze na Kickstarterze, aby rozpocząć produkcję. Waży 0,66 kg, ma 26 cm długości i średnicę 5,8 cm i jest zaprojektowana tak, aby upchnąć jak najwięcej przydatnych funkcji w jednym przenośnym gadżecie.

Przenośna latarnia outTask posiada wielokierunkowy element oświetleniowy, który można obracać o 360 stopni w poziomie i 180 stopni w pionie, i jest on przymocowany do zintegrowanego drążka teleskopowego, który można wysunąć do 110 cm nad ziemią, dachem samochodu lub inną powierzchnią. Słupek teleskopowy możne po prostu podnieść o kilka centymetrów, aby oświetlić stół kempingowy w czasie posiłku.

W podstawie znajdują się również magnesy neodymowe, które można łatwo przymocować do drzwi samochodu podczas rozkładania namiotu, pod maską w celu sprawdzenia silnika lub innej dowolnej żelaznej powierzchni.

W stopkach statywu znajdują się otwory mocujące do mocowania latarni na nierównej powierzchni a także odblaskowa taśma polimerowa, która „może świecić po pochłonięciu światła”, gdy światła są wyłączone. Dołączona chowana smycz umożliwia również powieszenie latarni na pobliskim drzewie lub dachu namiotu.

Element oświetleniowy jest wyposażony w aluminiowy radiator zapobiegający przegrzaniu, można go ustawić na różne temperatury barwowe i ma regulowaną jasność do maksymalnie 550 lumenów. Ponieważ głowica oświetleniowa może obracać się wokół własnej osi, outTask może również działać jako latarka, a projektanci zastosowali także tryb stroboskopowy SOS, aby w czasie awarii pojazdów było go widać z daleka.

Wykonany z myślą o trwałości, outTask może pochwalić się twardą zewnętrzną powłoką ABS/PC, która jest wodoodporna na poziomie IPX6, a głowica i słup oświetleniowy mają stopień ochrony IPX7.

Latarnia jest zasilana baterią o pojemności 12000 mAh, która zapewnia co najmniej 10 godzin użytkowania przy najwyższym ustawieniu intensywności oświetlenia (lub do 45 godzin przy najniższym), a w razie potrzeby może nawet doładować inne gadżety przez kabel USB. Ta bateria może być ładowana przez gniazdko ścienne i jest również kompatybilna z przenośnymi panelami słonecznymi.

Porównanie outTask z innymi przenośnymi lampami i latarkami
Porównanie outTask z innymi przenośnymi lampami i latarkami

Zespół ouTask obecnie zbiera fundusze na produkcję na Kickstarterze, gdzie zobowiązania na już sfinansowaną kampanię zaczynają się od 99 USD (ok. 470 zł) – w zestawie znajdują trzy kołki uziemiające i kabel ładujący USB-C. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przewiduje się, że wysyłka rozpocznie się w październiku tego roku.

Lampa outTask dostępna jest w 3 kolorach: pustynnego piasku, szarym i wojskowej zieleni.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: outTask | Kickstarter | New Atlas