Wordle teraz jako gra planszowa!

Towarzyska gra planszowa „Wordle: The Party Game” trafi do sprzedaży w USA w październiku tego roku za 20 USD (ok. 95 zł).

Wordle - The Party Game - planszowa wersja gry Worlde

Popularna gra internetowa Wordle ma zaistnieć w prawdziwym świecie i trafi jako planszówka na domowe stoły. Obecny właściciel gry The New York Times ogłosił, że planuje wydać fizyczną wersję niezwykle popularnej gry cyfrowej. Wydawca łączy siły z Hasbro, aby ożywić Worldle jako grę planszową, która zachowa podstawy oryginalnej wersji z kilkoma zabawnymi elementami, aby urozmaicić spotkania towarzyskie i domówki.

Stworzony przez walijskiego inżyniera oprogramowania Josha Wardle’a i wprowadzony online w październiku 2021 roku, Wordle szybko zyskał popularność i każdego dnia intrygował miliony, dzięki nowej pięcioliterowej układance słownej.

The New York Times nabył Worlde na początku tego roku, a teraz nawiązał współpracę z Hasbro, aby uruchomić planszową wersję Wordle: The Party Game. Podobnie jak w oryginale, gra koncentruje się wokół tajemniczego pięcioliterowego słowa, ale to „sekretne słowo” jest tworzone przez gospodarza każdej rundy.

Gracze mają następnie sześć domysłów na odgadnięcie słowa, z fizycznymi wersjami kultowych zielonych i żółtych płytek używanych do wskazania, które litery są poprawne, które należy przenieść, a które są błędne. Ci, którzy odgadną słowo w najmniejszej liczbie prób, zdobywają więcej punktów. Rozgrywka dostępna jest w trybie klasycznym, szybkim, na czas lub zespołowym.

„Wordle naprawdę połączył nas wszystkich i to czyni go tak wyjątkowym” – powiedział Jonathan Knight, szef działu Games w The New York Times. „Z każdą codzienną łamigłówką jesteśmy połączeni z przyjaciółmi i rodziną poprzez grę społecznościową. W The New York Times Games koncentrujemy się na wysokiej jakości łamigłówkach, dlatego jesteśmy tak podekscytowani współpracą z Hasbro, wprowadzając nowy, świeży format dla Wordle.”

Gra planszowa Wordle: The Party Game jest już dostępna w przedsprzedaży i kosztuje 20 USD, a wysyłka do Ameryki Północnej rozpocznie się w październiku tego roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Hasbro | NewAtlas