Mata rozpoczął kampanię prezydencką #MATA2040

Michał Matczak AKA Mata ogłosił, że oficjalnie rozpoczyna swoją kampanię na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Michał Matczak (Mata) - kampania prezydencka #MATA2040

Na kanale YouTube 21-letniego rapera Maty pojawiło się nagrania nowe wideo, na którym młody Matczak zapowiedział start swojej kampanii prezydenckiej. Jego plan to w 2040 roku zostać prezydentem Polski. Na początku nagrania informuje, że wisi nad nim widmo 11 lat więzienia za posiadanie 1,5 g marihuany. Przy tej okazji prosi swoich fanów, aby zamiast hashtagu #FREEMATA zaczęli używać nowego hashtagu #MATA2040, który ma nawiązywać do jego kandydatury na urząd głowy państwa.

Michał Matczak AKA Mata ukończył prestiżowe II LO Batorego w Warszawie. Zasłynął za sprawą utworu Patointeligencja, w której obnażył problemy młodzieży z zamożnych warszawskich rodzin. Jest synem znanego konstytucjonalisty i publicysty prof. Marcina Matczaka, który wydał książkę o relacjach ze swoim synem pt. Jak wychowałem rapera.

W swoim wystąpieniu Matczak mówi, że obecnie przewyższa poprzednią generację, bo zna cztery języki, a Andrzej Duda – tylko dwa: Władzy nie interesuje młode pokolenie, bo wielu młodych nie ma prawa głosu. Bardziej opłaca im się flirtować z emerytami przez telewizor, bo wiedzą, jak nimi manipulować. Starannie pielęgnują przeszłość, ale lekceważą przyszłość. Skazują nas i nasze dzieci na życie w kraju zniszczonym gospodarczo lub na emigrację.

Całe wystąpienie jest kolejnym performance’em młodego rapera, w którym po raz kolejny wdaje się publiczną debatę z politykami i przy okazji próbuje się zrehabilitować za posiadanie narkotyków.Chce przeznaczyć 1 mln zł dla startupów założonych przez osoby do 25. roku życia, aby ułatwić im rozkręcenie własnego biznesu. Ma także wpłacić 420 tys. zł na kampanie edukacyjne na temat marihuany oraz na ośrodek leczenia uzależnień MONAR.

Przez prawie 20 lat mojej kampanii wyborczej chcę dorosnąć jako artysta i człowiek na oczach całej Polski. Będziecie obserwować moje upadki i wzloty, by na koniec ocenić całokształt mojej postaci i zadecydować – przekonuje Mata. Zapowiada też, że do tego czasu wyda łącznie 33 płyty (ostatnią w 2033 roku), by lata 2033-40 poświęcić na studia wyższe i praktyki zawodowe. – Po to, żeby zdobyć potrzebne kompetencje już w nowym świecie

Michał Matczak rozpoczyna swoją „kampanię prezydencką” wraz ze startem najnowszej trasy koncertowej, podczas której będzie rozmawiał ze swoimi zwolennikami – przyszłymi wyborcami o życiu, świecie i Polsce.

Cały manifest Maty obejrzysz poniżej:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: YouTube | Gazeta