Zwiastun serialu „Pięć dni w szpitalu Memorial”

Serwis streamingowy Apple TV+ udostępnił pierwszy zwiastun serialu „Pięć dni w szpitalu Memorial”.

Serial „Pięć dni w szpitalu Memorial” - Apple TV+ (2022)

Serial Pięć dni w szpitalu Memorial (tyt. oryg. Five Days at Memorial) od Apple TV+ oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, do których doszło podczas huraganu Katrina. Kiedy nadeszła powódź, padło zasilanie, a nad miasto nadciągnęła fala upałów, wyczerpani pracownicy szpitala w Nowym Orleanie musieli podejmować ważne i dramatyczne decyzje. Pierwszy zwiastun serialu pokazuje, jak huragan Katrina był dopiero początkiem horroru, z jakim musieli się zmierzyć ludzie w Memorial Medical Center.

Ten oparty na faktach serial dramatyczny zaadaptowany został na podstawie książki nagrodzonej nagrodą Pulitzera dziennikarki Sheri Fink. Opowiada prawdziwe historię ludzi z Memorial Medical Center w pierwszych dniach po burzy.

Wraz ze wzrostem wód powodziowych i wyczerpywaniem się zasobów, pracownicy szpitala stanęli przed niewyobrażalnymi decyzjami, które miały swoje dramatyczne konsekwencje. Zwiastun pokazuje, jak śledztwo prokuratora generalnego odkrywa tajemnicę 45 martwych ciał znalezionych w szpitalu.

W serialu występują Vera Farmiga, Cherry Jones, Robert Pine, Cornelius Smith Jr., Julie Ann Emery i Adepero Oduye. Producentami wykonawczymi i autorami scenariusza są Carlton Cuse i John Ridley.

Serial Pięć dni w szpitalu Memorial pojawił się na Apple TV+ 12 sierpnia 2022 roku.

Obejrzyj oficjalny zwiastun:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+