BRAVIA XR MASTER Series A95K z nowym panelem QD-OLED trafia do Polski

Sony rozpoczyna dostawy do Polski telewizorów Sony BRAVIA XR MASTER Series A95K z nowym panelem QD-OLED. Firma oferuje również Cashback na wybrane modele BRAVIA XR nawet do 2000 zł.

SONY BRAVIA XR

Firma Sony poinformowała, że rozpoczyna dostawy do Polski telewizorów Sony BRAVIA XR MASTER Series A95K, które wkrótce pojawią się w sklepach. Sony A95K wyposażony jest w nowy panel QD-OLED, a technologia XR 4K Upscaling, podnosi jakość treści 2K i HD do jakości zbliżonej do 4K, inteligentnie odtwarzając tekstury i szczegóły, które w przeciwnym razie zostałyby utracone.

Procesor Cognitive Processor XR™ steruje nowym panelem OLED telewizora A95K z technologią XR TRILUMINOS Max™, która zapewnia najszerszą paletę barw i wyświetla naturalne, piękne kolory i odcienie. Obraz na ekranie telewizora A95K składa się z milionów niezależnych, samoświecących pikseli, które rozszerzają paletę barw i zapewniają nowe wrażenia. Dzięki połączeniu panelu QD-OLED z technologią XR OLED Contrast Pro, telewizor ten zapewnia do 200% większą jasność kolorów niż konwencjonalne telewizory OLED, ożywiając sceny niespotykanie jasnymi barwami i czystą czernią.

Aby zapewnić pełne zaangażowanie zmysłów, technologia BRAVIA Acoustic Surface Audio+™ zamienia ekran w głośnik, dzięki czemu każdy dźwięk dobiega dokładnie z miejsca akcji w każdej scenie, a cała rozrywka jest przeskalowana do kinowego dźwięku przestrzennego. W tym roku firma Sony wprowadza także nowo opracowaną, oryginalną kamerę BRAVIA CAM. Urządzenie to rozpoznaje, gdzie siedzą użytkownicy i odpowiednio dostosowuje obraz i dźwięk. Wprowadza także wiele nowych możliwości, jak sterowanie gestami czy czat wideo.

Opracowany wspólnie z platformą Netflix tryb Netflix Adaptive Calibrated Mode automatycznie dostosowuje przetwarzanie obrazu do jasności otoczenia, dzięki czemu ulubione programy i filmy wyglądają w każdych warunkach dokładnie tak, jak chcieli tego twórcy. Z kolei wprowadzony przez firmę Sony nowy tryb BRAVIA CORE Calibrated Mode automatycznie dostosowuje ustawienia obrazu do pierwotnej wizji twórców.

Te użyteczne funkcje ulepszające obraz działają także podczas gry. Wszystkie telewizory BRAVIA XR z 2022 r. będą oznaczone jako „Idealne do PlayStation®5”, co oznacza, że mają dwie specjalne funkcje PlayStation®5 (PS5): Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR) i Auto Genre Picture Mode (dostosowywanie trybu obrazu do gatunku) Aby uniknąć zacinania się i zrywania ekranu, zastosowano zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) w HMDI 2.1 oraz tryb Auto Low Latency Mode, który wpływa na płynniejszą i bardziej responsywną rozgrywkę.

Do telewizora dołączony jest inteligentny pilot, który umożliwia sterowanie wieloma urządzeniami, takimi jak konsole do gier, głośniki i listwy dźwiękowe. Inteligentny pilot zapewnia również dostęp do usług wideo na żądanie za pomocą jednego przycisku, co pozwala odtworzyć film w salonie w ciągu kilku sekund.

Dostępność

Telewizory Sony BRAVIA XR MASTER Series A95K w rozmiarach 55″ i 65″ można od tego tygodnia zamawiać w wybranych sieciach handlowych w Polsce.

Firma poinformowała o możliwości zwrotu części środków za zakupione telewizory w formie Cashbacku. Oferta specjalna obowiązuje na wybrane telewizory BRAVIA XR w dniach 15 czerwca – 8 sierpnia, a wnioski można składać do 5 września. Regulamin i szczegóły akcji na stronie sony.pl/promo/tv.

Telewizory Sony BRAVIA XR MASTER Series A95K (modele 65″ i 55″) — cechy i funkcje:

 • Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o ludzkich zmysłach wzroku i słuchu, by całkowicie wciągnąć widzów w oglądanie ulubionych treści.
 • Technologia XR OLED Contrast Pro dostosowuje jasność, wzmacniając rozbłyski światła i pogłębiając czerń w cieniach; nowa technologia XR Triluminos Max maksymalnie rozszerza paletę barw i zapewnia naturalne przejścia tonalne w każdym detalu.
 • Nowy panel OLED (QD-OLED) zwiększa intensywność kolorów do 200% w porównaniu ze standardowymi telewizorami.
 • Technologia Acoustic Surface Audio+™ wykorzystuje specjalne siłowniki do przekształcenia ekranu w głośnik wielokanałowy, dzięki czemu dźwięk dokładnie pasuje do obrazu. Telewizor jest wyposażony w dwa duże siłowniki i dwa subwoofery.
 • Technologia Acoustic Center Sync optymalizuje dźwięk z telewizora i soundbara, aby zapewnić najlepsze brzmienie.
 • Tryb BRAVIA CORE Calibrated mode
 • BRAVIA CAM i technologia Ambient Optimization Pro
 • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
 • Możliwość sterowania głosowego bez użycia rąk.
 • Pilot Premium
 • Wzornictwo Dual Style oferuje dwa sposoby oglądania — przy „ustawieniu przednim” ekran jest wysunięty do przodu i zapewnia maksymalną intensywność przeżyć, natomiast „ustawienie tylne” pozwala użytkownikom ustawić telewizor przy ścianie, by maksymalnie wtopić go w wystrój wnętrza.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SONy Polska