Aktualizacja firmware’u dla Pilota Apple TV Remote (10M1103)

Apple wydało nową aktualizację oprogramowania sprzętowego o numerze 10M1103 dla przeprojektowanego pilota Apple TV Remote.

Aktualizacja oprogramowania (firmware'u) pilota Apple TV Remote (2. generacji)

Firma Apple wydała nową wersję oprogramowania układowego dla swojego pilota Apple TV Remote (Apple TV Siri Remote), chociaż nie jest jasne, co zawiera ta aktualizacja. Aktualizacja do wersji 10M1103 (0x0070), jest przeznaczona dla przeprojektowanego pilota wydanego w 2021 roku. Apple nie podaje, jakie funkcje lub poprawki są zawarte w nowej aktualizacji oprogramowania, jednak biorąc pod uwagę brak szczegółów, prawdopodobnie aktualizacja jest niewielka, skupiając się na poprawkach błędów i ukrytych ulepszeniach.

Apple nie określa również, w jaki sposób użytkownicy mogą aktualizować Siri Remote, chociaż proces ten jest prawdopodobnie podobny do innych akcesoriów – takich jak AirPods – które wykonują ten proces automatycznie. Innymi słowy, aktualizacja nastąpi po prostu w tle, ale można spróbować ją wymusić, wykonując opisane poniżej czynności.

Apple ostatnio zaktualizowało oprogramowanie dla Apple TV Remote w sierpniu 2021 roku. Poprzednia wersja miała numer 9M6772 (0x0061).

Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe Apple TV Remote?

Apple wciąż aktualizuje swoje produkty, duże i małe. Nie inaczej jest z pilotem (2. generacji) dla Apple TV. Nawet pilot zdalnego sterowania można bezprzewodowo zaktualizować za pomocą nowego oprogramowania układowego, gdy stanie się ono dostępne. Chociaż nie ma opublikowanej oficjalnej instrukcji instalacji tego firmware’u, pilot automatycznie instaluje własne oprogramowanie układowe po spełnieniu określonych warunków.

Właściciele Apple TV nie muszą nic robić, ale istnieją sposoby sprawdzenia numeru oprogramowania układowego i upewnienia się, że aktualizacja została zainstalowania. Aby sprawdzić wersję oprogramowania dla pilota Apple TV Remote:

  • Na Apple TV przejdź do UstawieniaPiloty i urządzenia.
  • Kliknij Pilot i sprawdź Wersję oprogramowania.
  • Powinna być widoczna wersja: 0x0070.

Aby zainicjować proces automatycznej aktualizacji oprogramowania dla pilota:

  • Podłącz pilot Apple TV Remote do kabla Lightning, aby go naładować.
  • Na Apple TV przejdź do UstawieniaSystemUruchom ponownie.
  • Poczekaj, aż Apple TV uruchomi się ponownie.
  • Po zakończeniu pozostaw Siri Remote podłączony do ładowarki i kliknij dowolny przycisk na pilocie.
  • Aktualizacja oprogramowania zostanie zainstalowana.

Po chwili sprawdź wersję oprogramowania pilota, aby upewnić się, ze została zainstalowana.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider