Takiego Game Boya mogłoby zrobić Nintendo

To nowe wyobrażenie Game Boya wygląda jak prototyp, który z powodzeniem Nintendo mogłoby wyprodukować lata temu.

Oryginalny Game Boy (po lewej) i zmodyfikowany Game Boy w poziomie (po prawej)
Zmodyfikowany Game Boy (po prawej) zachowuje wiele elementów konstrukcyjnych oryginalnego modelu (po lewej) | fot. Obirux

Wyobraź sobie, że Nintendo stworzyło Game Boy Advance bez części Advance. To właśnie zrobił modderzy konsol z Obirux: stworzyli przeprojektowanego, oryginalnego Game Boya, który zachowuje estetyczny design modelu z 1989 roku, ale został zmieniony do obsługi w poziomie. Jest podobny do Sega Game Gear, oryginalnego GBA i wielu nowoczesnych mobilnych systemów do gier, w tym Nintendo Switch.

Ta kreacja nosi nazwę Game Boy DMG-0B „Prototype”. Nawiązuje do oryginalnej wersji i numeru modelu Game Boy DMG-01, gdzie DMG oznacza grę Dot Matrix. Obirux opisuje to, co znalazło się w tej modyfikacji: wymagało poświęcenia dwóch oryginalnych powłok Game Boya oraz dodatkowego plastiku, wyściółki i farby/barwnika. Następnie oryginalny ekran/przednia płytka PCB została usunięta i zastąpiona zmodyfikowaną wersją płytki drukowanej, która jest dostarczana z zastępczym zestawem ekranu IPS — nowoczesnym ulepszeniem ekranu, które oferuje znacznie wyraźniejszy obraz wraz z podświetleniem.

To solidne ulepszenie w stosunku do doskonałego ekranu Dot Matrix i jego dziwnej jakości kontrastu. Ekran może również wyświetlać różne odcienie, co pozwala uzyskać półkolorowy wygląd, w tym zieloną paletę, która przypomina oryginalny wyświetlacz Dot Matrix.

Zmodernizowano nie tylko ekran, ale także baterię. Obirux usunął układ czterech baterii AA i zastąpił go baterią litowo-jonową, co nie tylko oszczędza mnóstwo miejsca, ale także oznacza, że ​​ogniwa nie musiałyby być dzielone na przeciwległe końce urządzenia ręcznego – w przypadku Game Gear firmy Sega było ich sześć. Baterie AA podzielone na dwie sekcje obudowy. Inne elementy, takie jak przyciski i porty, zostały ponownie wykorzystane i przeniesione na obudowę. Ma nawet gniazdo zasilania zamiast wtyczki USB, z której korzystali inni modderzy konsoli Game Boy – dodaje to autentycznego wyglądu zewnętrznego urządzenia w stylu retro.

Obirux opisuje siebie jako „artystę budującego unikalne, grywalne dzieła” pracującego w Londynie. Wiele modów stworzonych przez Obirux trafia do sprzedaży na ich stronie internetowej, najwyraźniej włączając w to WideBoy – chociaż, podobnie jak wszystko inne urządzenia na stronie, jest już „wyprzedany”.

Gdyby Nintento stworzyła taką wersję Game Boya od razu, zaoszczędzilibyśmy sobie drętwiejących kciuków i niewygodnego grania w latach dziewięćdziesiątych!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Obirux