Najcieńszy zegarek na świecie marki Richard Mille

Najcieńszy zegarek mechaniczny na świecie RM UP-01 ma grubość ćwierćdolarówki i kosztuje prawie 2 miliony dolarów!

RM UP-01 Ferrari Richard Mille
RM UP-01 Ferrari Richard Mille

Nowy zegarek szwajcarskiej luksusowej marki Richard Mille jest tak cienki jak amerykańska ćwierćdolarówka, czyli ma grubość tylko 1,75 mm. Model zegarka RM UP-01 to wynik współpracy z Ferrari. Przez ten model Bulgari krótko utrzymał tytuł producenta najcieńszego zegarka na świecie z mierzącym zaledwie 1,8 mm Octo Finissimo Ultra. Szwajcarska luksusowa marka Richard Mille znana jest z przesuwania granic technicznych swoimi zegarkami. Teraz firma zdobyła tytuł producenta najcieńszego zegarka mechanicznego na świecie.

Model RM UP-01 Ferrari zawiera pełny mechanizm roboczy w obudowie o grubości zaledwie 1,75 mm. Nowy zegarek jest wykonany z tytanu klasy 5, który jest twardszy, mocniejszy i 40% lżejszy od stali.

Potrzebne jest specjalne narzędzie do nawijania, aby ustawić czas i zasilić sprężynę powrotną z zapasem do 45 godzin. Wszystkie elementy wewnętrzne są obrabiane z tolerancją jednego mikrona lub 0,001 milimetra. Na zewnętrznej obudowie wygrawerowano laserowo logo Ferrari.

Rezultatem jest zegarek odporny na wodę i wstrząsy, który można nosić do większości normalnych zastosowań, choć ma bardzo małą tarczę.

Mężczyzna oglądający pod lupą zegarek RM UP-01 Ferrari

Produkcja jest ograniczona do 150 sztuk, a każdy zegarek będzie kosztował 1,88 miliona dolarów (ok. 8,8 mln zł). To znacznie więcej niż 440 000 USD za zegarek od Bulgari, który dostępny jest tylkow. liczbie 10 sztuk.

Podobnie jak inne oferty Richarda Mille’a, UP-01 z pewnością będzie zwracał uwagę każdego, kto go zobaczy na czyimś nadgarstku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Business Insider | Richard Mille