Dźwięk przestrzenny w serwisie Netflix już wszędzie

Serwis Netflix udostępnił dźwięk przestrzenny na wszystkich urządzeniach – opcja dostępna jest dla wybranych tytułów, w tym dla „Stranger Things”.

Dźwięk przestrzenny (spatial audio) w serwisie Netflix już na każdym urządzeniu

W czwartek 8 lipca 2022 roku Netflix ogłosił, że wprowadza dźwięk przestrzenny dla wszystkich urządzeń, aby poprawić wrażenia dźwiękowe w całym katalogu oryginalnych tytułów. Obecnie zawartość obsługująca dźwięk przestrzenny obejmuje między innymi czwarty sezon „Stranger Things”, „Projekt Adam”, „Czerwona nota”, „Wiedźmin” czy „Locke & Key”.

Dla tych, którzy nie wiedzą, dźwięk przestrzenny ma na celu zapewnienie kinowego dźwięku z filmu lub serialu telewizyjnego. Niezależnie od tego, co oglądasz w domu, z otoczenia dobiegają dźwięki.

Użytkownicy mogą wpisać „Spatial Audio” w pasku wyszukiwania Netflix, aby znaleźć wszystkie filmy i seriale, które obsługują tę opcję. Liczba tytułów zgodnych z dźwiękiem przestrzennym będzie zależeć od urządzenia na którym przeglądamy serwis.

Wdrożenie oznacza, że ​​użytkownicy z urządzeniami, które normalnie nie obsługują dźwięku przestrzennego, mogą teraz z niego korzystać. Ponadto wszyscy abonenci, niezależnie od posiadanego abonamentu Netflix, będą mogli korzystać z dźwięku przestrzennego.

Technologia AMBEO firmy Sennheiser na licencji Netflix dostarcza dźwięk przestrzenny za pośrednictwem dowolnego 2-kanałowego sprzętu stereo, który zapewnia trójwymiarowy dźwięk pozycyjny bez potrzeby stosowania dodatkowych głośników dźwięku przestrzennego lub sprzętu kina domowego. Celem AMBEO jest zapewnienie „lepszych wrażeń dźwiękowych wszędzie tam, gdzie dziś dostarczany jest dźwięk stereo, czy to na standardowych telewizorach, systemach stereo, słuchawkach, tabletach czy laptopach” – czytamy w oświadczeniu Sennheisera.

W przypadku użytkowników oglądających Netfliksa na iPhonie, iPadzie lub Apple TV jakość przesyłania strumieniowego musi być ustawiona na „Wysoka” lub „Auto”, aby oglądać treści zgodne w ulepszonym dźwiękiem stereo (Sennheiser AMBEO).

Należy również podkreślić, że dla tych, którzy mają już urządzenia Apple’a zgodne z dźwiękiem przestrzennym — takie jak słuchawki AirPods, AirPods Pro trzeciej generacji, AirPods Max i Beats Fit Pro — nic się nie zmieni, ponieważ obsługa dźwięku przestrzennego była dla nich już dostępna już od zeszłego roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | Techcrunch