Konkurs Airbnb na najdziksze projekty domów!

Firma Airbnb szuka zwariowanych projektów zakwaterowania i rozpoczął jeden z najbardziej szalonych konkursów, aby je znaleźć.

Airbnb OMG! Fund

W Airbnb nie brakuje nietypowych projektów domów wakacyjnych – takich jak na przykład Air bee and bee. Jednak internetowy rynek wynajmu nieruchomości może wkrótce gościć o wiele więcej nietypowych projektów, ponieważ wystartował nowy konkurs, w którym Airbnb poszukuje najdziwniejszych pomysłów na domy wakacyjne, z których 100 otrzyma finansowanie na budowę. Konkurs, który jest podobny do innego, który Airbnb zorganizował w 2020 roku – obejmuje fundusz o wartości 10 milionów dolarów na sfinansowanie 100 „najbardziej szalonych” pomysłów. Po zbudowaniu zostaną wystawione na wynajem i będą prezentowane w tak zwanej kategorii OMG Airbnb!, w której znajdują się najbardziej nietypowe miejsca do wynajęcia noclegu.

„Od dzisiaj każdy, kto ma pomysł nie z tego świata, może złożyć wniosek” – wyjaśnia Airbnb. „Sto osób z najbardziej szalonymi pomysłami otrzyma 100 000 USD, aby ich kreacje były możliwe do zarezerwowania. Pomysły będą oceniane przez panel ekspertów pod kątem ich oryginalności, wykonalności, wrażeń, jakie przestrzeń zapewni gościom, oraz zrównoważonego rozwoju”.

Jurorami, o których mowa, są Kristie Wolfe, która sama produkuje dziwne domy, a także architekt Koichi Takada, Bruce Vaughn z Airbnb oraz wpływowa guru projektowania wnętrz i mody Iris Apfel.

UFO „Latający spodek w stylu Futuro” w Walii jest przykładem tego, czego szuka firma, może pomieścić do czterech osób i składa się z jednego dużego pokoju, w którym znajduje się komputer z kilkoma klasycznymi grami wideo, w tym Space Invaders.

Yellow Submarine z Nowej Zelandii to kolejny przykład projektu, którego Airbnb poszukuje dla swojego The OMG! Fund. Wnętrze jest stosunkowo przestronne i może pomieścić do czterech osób, a dodatkowo znajduje się tam mały taras na świeżym powietrzu. Oczywiście nawiązuje do Beatlesów, wygląda bardzo autentycznie, ale w rzeczywistości jest genialnym oryginalnym wynalazkiem wykonanym ze starego silosu zbożowego i innych materiałów pochodzących z recyklingu.

Big Idaho Potato Hotel to kolejny przykład projektu, którego Airbnb poszukuje dla swojego konkursu, w którym stary promocyjny ziemniak został przerobiony na jedyne w swoim rodzaju lokum. Prawdopodobnie nie będzie idealnym miejscem dla osób z klaustrofobią, ponieważ nie ma zainstalowanych okien, ale zawiera łóżko i część wypoczynkową.

Big Idaho Potato Hotel został stworzony przez sędzię Kristie Wolfe w 2019 roku i przekształcił nieużywany promocyjny ziemniak ważący sześć ton (5443 kg) w wyjątkowe mieszkanie. Bulwa nadająca się do zamieszkania była wcześniej pustą skorupą, która służyła do przechowywania.

Jeśli masz niestandardowy projekt, który Twoim zdaniem ma szanse zwyciężyć, wejdź na stronę konkursu i wyślij go przed 22 lipca 2022 roku. Każdy pomysł powinien być wykonalny i przejść inspekcje budowlane. Musi być również możliwy do ukończenia do sierpnia 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Airbnb | New Atlas