Campfire to nowa sieć społecznościowa od Niantic

Twórcy gry „Pokémon Go” stworzyli aplikację społecznościową Campfire dla swoich gier, która wkrótce pojawi się w sklepach z apkami.

Campfire od Niantic

Firma Niantic twierdzi, że aplikacja o nazwie Campfire rozpocznie globalne wdrażanie „w nadchodzących dniach”. Campfire zostało pierwotnie ogłoszone w maju tego roku i przez ostatnie kilka miesięcy znajdowało się w fazie testów wśród graczy Ingress. Według dewelopera początkowe wdrożenie będzie dostępne dla „wybranych grup graczy Pokémon Go przez całe lato”.

Podstawą Campfire jest mapa, która zawiera informacje o pobliskich wydarzeniach i aktywnościach w grze, teoretycznie ułatwiając znalezienie osób do zabawy lub umawiania spotkań ze znajomymi. Aplikacja zawiera narzędzie do przesyłania wiadomości grupowych i prywatnych dla znajomych w grze. Na przykład w przypadku Pokémon Go możesz wysłać DM (direct message) lokalizację rajdu do znajomego, aby ułatwić sobie spotkanie.

Możesz także zrobić takie rzeczy, jak dodanie „flary” do lokalizacji, aby zachęcić pobliskich graczy do przyjścia, jeśli dzieje się coś interesującego.

Pomysł sieci społecznościowej skoncentrowanej na produktach Niantic może wydawać się zbędny przy nadmiarze aplikacji do przesyłania wiadomości, ale ma to pewien sens, biorąc pod uwagę liczbę gier, nad którymi pracuje firma. Oprócz Pokémon Go i Ingress, Niantic ma również Pikmin Bloom, wraz z rozwijanymi grami, takimi jak wirtualny symulator zwierzaka Peridot i właśnie ogłoszona gra w koszykówkę NBA All World.

Zrzuty ekranów z aplikacji Campfire od Niantic

Wiadomość pojawiła się zaledwie dzień po tym, jak firma anulowała kilka projektów – w tym wcześniej ogłoszone Transformers: Heavy Metal – jednocześnie zwalniając ponad 80 pracowników. Dzieje się tak po tym, jak głośne projekty, takie jak Harry Potter: Wizards Unite i Catan: World Explorers, zostały zamknięte.

Aplikację „Campfire” można pobrać ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Niantic Lab | The Verge