TVP World w naziemnej telewizji w Estonii

Od 28 czerwca 2022 roku zaczął bezpłatnie nadawać anglojęzyczny kanał TVP World w estońskiej telewizji naziemnej.

TVP World (logo)

Anglojęzyczny TVP World to całodobowy kanał informacyjny Telewizji Polskiej. Prezentuje aktualne wydarzenia ze świata z polskiej i regionalnej perspektywy. Oprócz wiadomości, TVP World oferuje programy o tematyce społecznej, politycznej, ekonomicznej, historycznej i sportowej.

„Telewizja Polska nie ustaje w swoich działaniach mających na celu szerzenie prawdy o wydarzeniach na świecie, czego wyrazem jest uruchomienie TVP World w naziemnej telewizji w Estonii. Dzięki temu widzowie tego kraju będą mogli poznać polski i regionalny punkt widzenia na najważniejsze wydarzenia z obszaru Trójmorza i całego świata, z dbałością o zgodność z rzeczywistością i prawdę historyczną” – powiedział Mateusz Matyszkowicz, Członek Zarządu Telewizji Polskiej.

„Bardzo cieszę się, że poza France24, kolejny międzynarodowy kanał z newsami i informacjami będzie dodany do listy kanałów niekodowanych i wzbogaci bezpłatną ofertę dla widzów w Estonii” – powiedział Veikko Sepp, Członek Zarządu Levira.  

TVP World można oglądać w telewizji naziemnej w całej Estonii na 10. pozycji na liście kanałów. 

Według sondażu przeprowadzonego przez Turu-Uuringute AS, blisko 208 tys. widzów korzysta z naziemnej telewizji w Estonii, a 122 tys. z nich to widzowie z dostępem do programów w jakości HD. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Centrum Prasowe TVP