Telefon phone (1) od Nothing będzie kosztował 470 euro

Wyciekła cena phone (1) – no to Nothing nie ma już prawie nic do ujawnienia na temat telefonu, który ma zadebiutować w 12 lipca 2022 roku

Firma Nothing zdołała wywołać duże zainteresowanie swoim pierwszym smartfonem – phone (1). Początkowo stworzono szum dzięki unikalnemu schematowi marketingowemu i zwiastunom. Ponieważ premiera telefonu zbliża się wielkimi krokami, (celowe?) przecieki wykonują teraz tę pracę za Nothing. Ceny telefonu zostały ujawnione w niemieckim serwisie Amazon, który „nieumyślnie” opublikował listę wariantów telefonu Nothing phone (1) z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Patrząc na usuniętą już listę (przez r/Android), Nothing phone (1) będzie dostępny w wariantach 8 GB/128 GB i 12/256 GB. Podstawowy model może kosztować 470 euro (ok. 2200 zł), podczas gdy wariant z większą ilością pamięci powinien kosztować 550 euro (2575 zł). Podobno firma planuje również sprzedawać pakiet Nothing phone (1) ze słuchawkami ear (1) za 567 euro (2660 zł). Oczywiście ceny ofertowe na Amazonie mogą być tylko symbolami zastępczymi i mogą różnić się od oficjalnych cen. Ale biorąc pod uwagę plotki dotyczące cen phone (1), najprawdopodobniej są one dokładne.

Jednym z powodów tej średniej ceny może być chipset zastosowany w telefonie phone (1). W wywiadzie dla Input Mag założyciel firmy Carl Pei potwierdził, że w telefonie będzie tykał chip Snapdragon 778G+ klasy średniej. Jest przeznaczony do smartfonów premium, ale nie flagowych i zawiera ośmiordzeniowy procesor. Składa się z czterech wysokowydajnych rdzeni A78 i czterech rdzeni Cortex-A55.

Jest też procesor graficzny Adreno 642L i modem Snapdragon X53 5G. Jeśli chodzi o + w nazwie, Nothing twierdzi, że oznacza ładowanie bezprzewodowe i odwrotne ładowanie bezprzewodowe – obie funkcje, które Qualcomm dodał tylko dla phone (1).

Cena phone (1) w niemieckim sklepie Amazon
Cena phone (1) w niemieckim sklepie Amazon

Wyciek cen oznacza, że ​​phone (1) będzie bezpośrednio konkurował na półce średniaków, takich jak np. Google Pixel 6a w Europie. Ten ostatni trafi również do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie zaczynającej się od 459 euro (ok. 2150 zł), co czyni go odrobinę tańszym niż oferta od Nothing.

Jednak unikalny projekt i bardziej wszechstronna konfiguracja aparatu mogą dać przewagę dla phone (1) – oczywiście jeśli system sprzedaży oparty na zaproszeniach pozwoli ci zdobyć choć jeden model.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon Germany | Android Police