mBank wprowadza walutowego BLIKA zbliżeniowego

Już wkrótce mBank  udostępni BLIKA zbliżeniowego w walucie obcej dla urządzeń z systemem Android.

BLIK zbliżeniowy w mBanku

Dzięki nowej funkcji walutowego BLIKA zbliżeniowego, niezależnie od tego czy będziesz w kraju, czy za granicą, zapłacisz BLIKIEM bez wpisywania kodu. Wystarczy, że będziesz mieć ze sobą telefon. Usługę włączysz i wyłączysz w aplikacji mobilnej mBanku. Wśród zapowiedzianych nowości znalazła się także  możliwość dodatkowego zabezpieczenia płatności kartą w internecie. 

Przy transakcji, którą autoryzujesz kodem SMS, zostaniesz poproszony jednorazowo o zgodę na przetwarzanie swoich danych biometrycznych (np. sposobu, w jaki korzystasz z klawiatury):

  • gdy się zgodzisz, będziemy zbierać i korzystać z tych danych, aby dodatkowo potwierdzać, że to Ty wykonujesz transakcje,
  • zgodę odwołasz w każdej chwili w serwisie transakcyjnym.

mBank porządkuje również zapisy w cenniku i tabelach oprocentowania. Są to zmiany, które nie wpływają na wysokość opłat i prowizji oraz oprocentowanie produktów.

Przeczytaj także: Blik zbliżeniowy się rozpędza – miliony transakcji

Już teraz można płacić BLIKIEM zbliżeniowym bez potrzeby logowania się do aplikacji Usługa działa na telefonach z systemem operacyjnym Android lub HarmonyOS. Twój telefon musi posiadać aktualne usługi Google Play lub Huawei Store.

W ten sposób płacić mogą już klienci Alior Banku, ING, Millennium, mBanku, PKO Banku Polskiego oraz Santander Bank Polska. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: mBank