15 lat temu pierwszy iPhone trafił do sprzedaży

Dokładnie piętnaście lat temu oficjalnie do sprzedaży trafił iPhone –rewolucyjne urządzenie zaprezentowane światu przez nieżyjącego już Steve’a Jobsa.

Say hello to iPhone - grafika ze strony firmy Apple z 29 czerwca 2007 r.
„Say hello to iPhone” – grafika ze strony firmy Apple z 29 czerwca 2007 r.

Pierwszy iPhone został ogłoszony przez Steve’a Jobsa 9 stycznia 2007 roku i trafił do sprzedaży 29 czerwca 2007 roku – „iPod, telefon, mobilny komunikator internetowy… to nie są trzy oddzielne urządzenia” – powiedział Jobs. „Dzisiaj Apple zamierza na nowo wynaleźć telefon” – dodał. Te słowa pamiętają wszyscy, którzy oglądali tę konferencję i z zaciekawieniem czekali na coś co zmieni rynek telefonów – i tak się stało. Do dziś iPhone jest wyznacznikiem jakości i trendów w swojej branży.

Przeczytaj także: 10 lat iPhone’a firmy Apple (9 stycznia 2017)

Od czasu debiutu, iPhone na zawsze zmienił świat i branżę technologii mobilnych. Po premierze 29 czerwca 2007 roku Apple ogłosiło, że sprzedało ponad milion iPhone’ów po zaledwie 74 dniach. Pierwszy iPhone sprzedawany był w cenie detalicznej 499 USD. Nie można go było wówczas kupić w Polsce.

Piętnaście lat później – czyli w 2022 roku „iPhone” całkowicie ewoluował, oferując zaawansowane możliwości działania i aparaty, a także zaawansowany system operacyjny iOS i sklep z aplikacjami App Store, których nie miał pierwszy iPhone”.

W wywiadzie opublikowanym wczoraj przed rocznicą, Greg Joswiak z Apple’a i inni dyrektorzy Apple’a zaangażowani w rozwój „iPhone’a” omówili, jak to było wypuszczać „iPhone’a” i jak to urządzenie całkowicie zdefiniowało branżę na nadchodzące lata.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: macRumors