Co zrobić, jeśli iPhone się nie ładuje?

Twój iPhone się nie ładuje? Sprawdź 6 sposobów, które mogą pomóc Ci rozwiązać problem z ładowaniem iPhone’a.

Ładowanie iPhone'a

Zdarza się, że iPhone nie ładuje się lub ładuje się bardzo wolno. Niezależnie od tego, czy masz problemy z konkretnym kablem ładującym, ładowarkami, czy też problemy z ładowaniem występują sporadycznie, przeczytaj 6 rozwiązań, które pomogą Ci to naprawić. Podpowiem rownież co zrobić w sytuacji, gdy Twój iPhone przestanie się ładować na 80%. Starsze iPhone’y używają kabla Lightning do ładowania, który jest odwracalny, dzięki czemu można używać dowolnej strony kabla. A jeśli masz iPhone’a 8 lub nowszego, możesz też ładować bezprzewodowo.

Poniżej omówię najczęstsze problemy, które mogą uniemożliwić prawidłowe ładowanie dowolnego iPhone’a.

Uwaga: nowe iPhony nie są dostarczane ładowarką sieciową w pudełku. Sprzedawany osobno zasilacz o mocy 20 W (lub od innych firm) umożliwia szybkie ładowanie iPhone’a. Jeśli użyjesz słabszego, będzie on ładował się wolniej.

iPhone nie ładuje się: 6 możliwych rozwiązań

 1. Upewnij się, że Twój iPhone nie jest przegrzany ani zbyt zimny:
  •  od 0ºC do 35ºC – to zakres temperatury otoczenia odpowiedni dla prawidłowego działania iPhone’a, pozwól mu się ochłodzić lub rozgrzać, jeśli jest za gorąco lub za zimno.
 2. Spróbuj ładować drugą stroną kabla Lightning, którego zwykle podłączasz do ładowarki (zasilacza) podłączonej do gniazdka ściennego, co do którego masz pewność, że działa.
 3. Apple twierdzi, że może być konieczne pozostawienie iPhone’a podłączonego do ładowarki na 30 minut, ale zwykle zobaczysz, czy ładuje się w ciągu 5-10 minut od podłączenia.
 4. Jeśli nadal iPhone się nie ładuje, wypróbuj inny kabel/zasilacz.
 5. Sprawdź port Lightning w iPhonie pod kątem nagromadzenia się zanieczyszczeń:
  • Użyj lupy lub innego iPhone’a, jeśli potrzebujesz pomocy w sprawdzeniu wnętrza portu.
  • Jeśli widzisz kłaczki, zanieczyszczenia itp., usuń je ostrożnie, ponieważ styki ładowania mogą ulec uszkodzeniu – delikatne użycie plastikowej lub drewnianej wykałaczki dentystycznej może być skuteczne – styki ładowania znajdują się na spodzie portu Lightning.
  • Jeśli nie masz ochoty lub boisz się samodzielnie czyścić port ładowania, zabierz iPhone’a do Autoryzowanego Serwisu Apple lub skontaktuj się ze Wsparciem Apple’a.
Port Lightning (do ładowania iPhone'a)
Port Lightning (do ładowania iPhone’a)
 1. Sprawdź, czy Twój iPhone ładuje się za pomocą ładowarki bezprzewodowej.
 2. Wymuś ponowne uruchomienie iPhone’a, a następnie podłącz go do ładowarki na 30 minut:
  1. iPhone 8 lub nowszy oraz iPhone SE 2/3: Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności. Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności. Naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk zasilania, aż zobaczysz logo Apple.
  2. iPhone 7 i iPhone 7 Plus: naciśnij i przytrzymaj zarówno boczny (lub górny) przycisk zasilania, jak i przycisk zmniejszania głośności, aż zobaczysz logo Apple.
  3. iPhone 6s lub starszy i iPhone SE (1. generacji): naciśnij i przytrzymaj zarówno boczny (lub górny) przycisk zasilania, jak i przycisk Początek, aż zobaczysz logo Apple.

Jeśli Twój iPhone nadal nie ładuje się ani nie reaguje na wymuszenie ponownego uruchomienia, udaj się do Autoryzowanego Serwisu Apple’a lub skontaktuj się ze Wsparciem Apple’a.

iPhone ładuje się tylko do 80%?

Jeśli zauważysz, że Twój iPhone przestaje ładować się na poziomie 80%, jest to w rzeczywistości funkcja zwana zoptymalizowanym ładowaniem baterii, która pomaga zmniejszyć starzenie się baterii. Ale można wyłączyć tę funkcję.

Kondycja baterii iPhone - Ustawienia
Kondycja baterii iPhone – Ustawienia

Przejdź do aplikacji UstawieniaBateriaKondycja baterii ➔ i wyłącz Zoptymalizowane ładowanie baterii.

Więcej informacji znajdziesz na stronach pomocy firmy Apple.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac