Inteligentne drzwiczki Petvation rozpoznają pyszczek psa lub kota

Inteligentne drzwiczki dla zwierząt Petvation wpuszczą twoich futrzanych przyjaciół, ale zatrzymają obce zwierzaki na zewnątrz.

Petvation – inteligentne drzwiczki dla zwierząt

Użytkownicy mogą skonfigurować i kontrolować system inteligentnych drzwiczek dla zwierzaków – Petvation za pomocą aplikacji mobilnej, która pozwala zarejestrować autoryzację futrzaków, ustawić godziny policyjne i śledzić ruch w punkcie wejścia. Zainstalowanie małych drzwi, może być świetnym sposobem na umożliwienie twojemu kociemu przyjacielowi lub psiemu towarzyszowi przychodzenie i wychodzenie z domu, kiedy im się tylko podoba, ale czasami przez takie drzwiczki mamy niechcianych gości. Petvation chce to zmienić za pomocą rozpoznawania pysków AI i aplikacji mobilnej.

Sprawdź też: Dzięki tym drzwiczkom kot nie sprowadzi do domu żadnego truchła!

W dzisiejszych czasach możemy uzyskać dostęp do naszych smartfonów i komputerów za pomocą sprzętu i oprogramowania do rozpoznawania twarzy, i właśnie tego rodzaju technologii używa system Petvation, aby zapewnić, że dostęp do domu mają tylko upoważnione zwierzęta!

Podobnie jak w przypadku innych tego typu rozwiązań, inteligentne drzwiczki dla zwierząt Petvation są instalowane w jednych z głównych drzwi zewnętrznych domu. Kamery na podczerwień znajdują się nad urządzeniem po obu stronach punktu dostępowego, ze 120-stopniowymi obiektywami zapewniającymi szerokie pole widzenia do monitorowania aktywności z przodu i wbudowanymi światłami noktowizyjnymi umożliwiającymi pracę w dzień iw nocy.

System Petvation składa się z solidnej ramy ze stopu aluminium, przezroczystych drzwi z mechanizmem otwierającym, kamer na podczerwień, lokalnego inteligentnego przetwarzania AI i integracji z aplikacją mobilną.

Chip AI uruchamia systemowe algorytmy rozpoznawania twarzy zwierząt w trybie offline, a programiści zdają sobie sprawę, że identyfikacja i autoryzacja twarzy zwierząt jest trudniejsza niż w przypadku ludzi, dlatego wykorzystują rozpoznawanie całego ciała zwierząt na wielu obrazach. Model AI i algorytmy będą z czasem stale ulepszane, aby zapewnić lepszą dokładność.

Wymiary drzwiczek Petvation
Wymiary drzwiczek Petvation

Poza identyfikacją kotów i psów, system może również rozpoznawać wszelkiego rodzaju zwierzaki, od szopów praczy, przez kaczki i lisy, po węże, dzięki czemu punkt wejścia pozostanie szczelnie zamknięty dla niepożądanych gości.

Po zbliżeniu się do drzwiczek system Petvation identyfikuje i upoważnia rodzinnego kota lub psa, a zmotoryzowane drzwi przesuwają się w górę, aby umożliwić wejście, a następnie zasuwają się z powrotem, aby odciąć punkt wejścia od wszystkiego, co znajduje się za nimi.

Firma twierdzi, że zastosowano trzy niezależne mechanizmy bezpieczeństwa, aby „chronić zwierzę od głowy do ogona”. Po pierwsze, czujniki wykrywają i monitorują zbliżającego się i przechodzącego kota lub psa. Istnieje również mechanizm zapobiegający przytrzaśnięciu oparty na świetle, aby zapewnić, że łapy lub ogony nie zostaną przytrzaśnięte przez opadające drzwi. I wreszcie, system sprawdza stan wszystkich czujników podczas pracy i przechodzi w tryb bezpieczny, jeśli zostaną wykryte problemy, i poinformuje o problemie odpowiedzialnego za nie człowieka za pośrednictwem sparowanej z drzwiczkami aplikacji mobilnej.

Sterowanie drzwiczkami Petvation za pomocą aplikacji mobilnej
Sterowanie drzwiczkami za pomocą aplikacji mobilnej

Ta aplikacja jest również używana do konfiguracji i kontroli, w tym do ustawiania godzin policyjnych, udzielania zezwoleń określonym zwierzętom domowym i śledzenia przychodzenia i odchodzenia futrzastych przyjaciół. Drzwi można również ręcznie otwierać lub zamykać zdalnie z poziomu aplikacji.

Inteligentne drzwiczki dla zwierząt Petvation są zarówno wiatroodporne, jak i wodoodporne, mają konstrukcję ze stopu aluminium i są zasilane z sieci za pomocą dołączonego zasilacza 12 V, aby zapewnić ciągłą pracę, choć w razie potrzeby można je podłączyć do power banku USB.

Zespół Petvation zbiera obecnie fundusze na produkcję na Kickstarterze, gdzie deklaracje zaczynają się od 169 USD (ok. 743 zł). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szacuje się, że wysyłka rozpocznie się w październiku tego roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Petvation | New Atlas