Z WatchTube obejrzysz filmy z YouTube’a na Apple Watchu

Tak, teraz dzięki aplikacji WatchTube możesz oglądać YouTube’a bezpośrednio na swoim Apple Watchu, a już wkrótce będzie można też słuchać przy wyłączonym ekranie.

Zrzuty ekranów z aplikacji WatchTube

Apple Watch pozwala robić wiele rzeczy bez iPhone’a w pobliżu, na przykład słuchać piosenek, czytać i wysyłać wiadomości, a nawet odbierać połączenia. Ale jeśli chcesz zrobić coś takiego, jak obejrzeć film, do tej pory potrzebowałeś telefonu. Teraz dzięki aplikacji WatchTube możesz oglądać filmy z YouTube’a bezpośrednio na Apple Watchu. WatchTube to nowa aplikacja, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala oglądać prawie każdy film z YouTube’a ma smartwatchu Apple’a – a najlepsze jest to, że działa zgodnie z przeznaczeniem.

Aplikacja nie wymaga żadnych skomplikowanych ustawień, a nawet procesu konfiguracji z iPhone’a. Można pobrać WatchTube i używać go bezpośrednio ze sklepu watchOS App Store. Gdy aplikacja zostanie zainstalowana na zegarku, po prostu ją otwórz i możesz oglądać filmy z YouTube’a.

Interfejs jest zaskakująco dobry jak na platformę tak złożoną jak YouTube. Użytkownicy znajdą w aplikacji cztery różne sekcje: Strona główna, Wyszukiwanie, Biblioteka i Ustawienia. Podobnie jak oficjalna aplikacja YouTube, na ekranie głównym wyświetlane są filmy, które zyskują popularność na platformie. Aplikacja pozwala użytkownikom wybrać określoną kategorię filmów, które mają być wyświetlane na stronie głównej.

Wbudowana wyszukiwarka działa szczególnie dobrze z klawiaturą na smartwtachu Apple Watch Series 7. Oczywiście możesz także użyć dyktowania i bazgrołów, aby wyszukać wideo w aplikacji. Podobnie jak w prawdziwym YouTubie, wyszukiwanie w WatchTube podkreśla najlepsze wyniki dla filmów, a także kanałów.

Dzięki WatchTube użytkownicy mogą nawet subskrybować kanały i zapisywać filmy, aby później znaleźć je w zakładce Biblioteka. Niestety biblioteka WatchTube jest całkowicie lokalna, co oznacza, że ​​nie możesz połączyć jej ze swoim kontem na YouTubie. Na szczęście aplikacja obsługuje kody QR, dzięki którym można udostępniać i uzyskiwać dostęp do określonego filmu na innym urządzeniu, takim jak iPhone lub iPad.

Więcej o funkcjach aplikacji WatchTube

Oprócz wcześniej wymienionych funkcji WatchTube obsługuje również podpisy wideo, a nawet zapewnia opcje zmiany rozmiaru tekstu. Filmy są szybko ładowane na Apple Watchu – a jeśli nie masz słuchawek AirPods lub Bluetooth, aplikacja korzysta z wbudowanego głośnika Apple Watcha.

Według dewelopera appki WatchTube przyszła aktualizacja doda tryb tylko audio, dzięki czemu można będzie słuchać utworów z YouTube’a bez konieczności włączania wyświetlacza Apple Watcha.

Ekrany aplikacji WatchTube na Apple Watchu
Ekrany aplikacji WatchTube na Apple Watchu

Prawdopodobnie nie będziesz oglądać filmów z YouTube na swoim Apple Watchu, ale jest to fajna opcja i pokazuje, jak bardzo rozwinęła się technologia. Osobiście nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę mógł przesyłać strumieniowo filmy na zegarek.

Aplikację WatchTube pobierzesz bezpłatnie na iPhone’a a także bezpośrednio na Apple Watcha:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | App Store