Wiadomości Google teraz z większym naciskiem na lokalne newsy

Serwis Google News wprowadza nowy projekt pulpitu z możliwością dostosowania tematów, które chcemy obserwować.

Komunikat Wiadomości Google (Google News) o nowym wyglądzie
Komunikat Wiadomości Google (Google News) o nowym wyglądzie

Serwis Google News odświeża swoją witrynę na komputery, wprowadzając nowy wygląd, który umożliwia śledzenie globalnych i lokalnych wiadomości na jednym ekranie. W przeprojektowanym układzie serwisu umieszczono sekcje Twoje tematy, Wiadomości lokalne i Wybrane dla Ciebie na jednej stronie w różnych kolumnach, dzięki czemu łatwiej jest śledzić aktualności o interesujących nas tematach i regionach.

Zobacz także: Kiosk Google Play zaktualizowany do Wiadomości Google

Do tej pory, jeśli logowałeś się do Google News, najpierw mogłeś zobaczyć sekcję nagłówków wraz z widżetem pogody z boku. Inne sekcje, takie jak Świat, Dla Ciebie i Wiadomości lokalne, były dostępne po przewinięciu w dół lub po kliknięciu tych tematów na pasku bocznym.

W przeprojektowanych serwisie przeniesiono wszystkie tematy z paska bocznego na górę ekranu, aby lepiej pomieścić inne kolumny, takie jak Wiadomości lokalne i Wybrane dla Ciebie. Widżet pogody zajmuje teraz niewielką przestrzeń w prawym górnym rogu ekranu. Google próbował odtworzyć wrażenie czytania gazety lub czasopisma — ale za pośrednictwem witryny na komputery stacjonarne.

Ta zmiana to tylko najnowszy sposób, w jaki dostarczamy lokalne wiadomości użytkownikom na całym świecie. W zeszłym roku rozszerzyliśmy funkcję w wyszukiwarce Google, dzięki czemu czytelnicy z całego świata mogą teraz zobaczyć karuzelę lokalnych wiadomości, gdy Google znajdzie lokalne wiadomości odpowiadające ich zapytaniu. Pomaga im to łatwo znaleźć artykuły od lokalnych wydawców wiadomości – podała firma w oświadczeniu.

Nowy wygląd Wiadomości Google

Można także kliknąć przycisk Dostosuj obok sekcji Twoje tematy, aby wybrać tematy, które chcemy zobaczyć na stronie głównej, a nawet przetasować ich kolejność wyświetlania. Nowy wygląd można wypróbować klikając w wyświetlany obecnie banner i(informujący o zmianie) lub zaznaczając checkbox w Ustawieniach serwisu.

Nowy wygląd nawigacji na stronie głównej Wiadomości Google (Google News)
Nowy wygląd nawigacji na stronie głównej Wiadomości Google (Google News)

Przeprojektowany serwis Google News (Wiadomości Google) zawiera również przeprojektowaną sekcję Fakty, w której teraz możesz także wyświetlić oryginalne twierdzenie i zweryfikowaną ocenę, aby uzyskać więcej kontekstu. Na początku tego roku Google wprowadził nową etykietę „wysoce cytowane” w wyszukiwarce, aby podkreślić oryginalne źródło historii.

Stary (po lewej) i nowy (po prawej) wygląd strony z tematami w Wiadomościach Google
Stary (po lewej) i nowy (po prawej) wygląd strony z tematami w Wiadomościach Google

Firma zauważyła, że ​​wraz z tymi zmianami, Google News wraca po ośmiu latach do Hiszpanii, dzięki nowemu prawu autorskiemu. Firma twierdzi, że Google News jest już obecny w 125 krajach i 40 językach i co miesiąc generuje 24 miliardy kliknięć na stronach wydawców.

Dostosuj tematy w serwisie Wiadomości Google
Dostosuj tematy w serwisie Wiadomości Google

Google zapowiedziało także, że otwiera wnioski do swojego News Equity Fund, grantu dla niezależnych dziennikarzy lub małych organizacji informacyjnych na tworzenie oryginalnych artykułów. Do 21 lipca 2022 roku firma przyjmuje zgłoszenia z niemal wszystkich krajów świata, z wyjątkiem Chin i Rosji.

Aplikację Wiadomości Google pobierzesz bezpłatnie na swój telefon lub tablet, ze sklepów App Store i Google Play:

Zachęcam do obserwowania naszego serwisu w Wiadomościach Google, dzięki temu łatwiej trafimy do Ciebie z naszymi artykułami, a Ty zawsze będziesz na bieżąco z najnowszymi nowinkami ze świata nowych technologii, nauki i techniki, mobile’a czy internetu! Dziękujemy!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TechCrunch | Google