Jest pierwsza odsłona gry „Kajko i Kokosz: Na Plasterki”, ale…

Na YouTubie pojawił się pierwszy gameplay polskiej gry RPG pod tytułem „Kajko i Kokosz: Na plasterki”, ale na razie nie mam za dużo do powiedzenia.

Gra „Kajko i Kokosz: Na plasterki”

Twórcy gry Kajko i Kokosz: Na plasterki przedstawili pierwszą odsłonę pre-alpha tytułu, który będzie grą RPG typu hack’n’slash, gdzie szczególny nacisk położony będzie na fabułę, którą stworzył Maciek Kur – autor nowych przygód Kajka i Kokosza, a także scenarzysta serialu na platformie Netflix. Poznaliśmy także wstępne założenia mechaniki, oprawę graficzną, listę wspieranych platform i orientacyjną datę premiery.

Premiera gry planowana jest na 2023 rok. Produkcja będzie dostępna na platformach Steam, PS4/5 oraz Xbox w systemie Multiplayer co-op do 4 osób oraz dla jednego gracza. Zasady gry oparte zostały o papierowy system RPG – Earthdawn. Postacie graczy opisywane są klasycznymi atrybutami, a podejmowane przez nich akcje realizowane poprzez rzuty kośćmi.

Gracz będzie mógł wcielić się w postać Kokosza, Kajka, Mirmiła, Woja Wita, Łamignata, bądź Jagi wybierając przy tym jedną z piętnastu dostępnych dyscyplin między innymi: Wojownik, Czarodziej, Łucznik czy Trubadur. Rozwój postaci nie będzie ograniczony pojedynczą ścieżką, a wykorzystując specjalny Talent – Wszechstronność gracz będzie mógł łączyć przykładowo Wojownika z mocami Czarodzieja.

Oprócz rozwiązywania zabawnych przygód utrzymanych w konwencji Janusza Christy gracz będzie stawiał czoła wielu wrogom takim jak: Zbójcerze czy Borostwory. Zaawansowany system walki będzie wymagał od gracza dokonywania taktycznych wyborów, aby sprostać nawałnicy mieczy wroga. Agresywna postawa, Akrobatyczna Obrona czy Wielki Skok będą uruchamiane naprzemiennie w zależności od sytuacji na polu bitwy, a to jedynie kilka z dostępnych w grze Talentów! Każdy Twój ruch może być wspomagany poprzez dodatkowe kości, wykorzystując punkty Karmy.

Gra niestety nie będzie dostępna w wersji mobilnej – przynajmniej z tego co wiemy na razie. Choć jest to dopiero pierwsza wersja pre-alpha, to moje pierwsze wrażenie nie jest entuzjastyczne. Mam jednak nadzieję, że historia będzie wciągała i jako fana Kajka i Kokosza wciągnie mnie do samego końca. Obawiam się jednak, że współcześni młodzi gracze oczekują czegoś więcej niż tylko historii, która nie jest im tak bliska jak „młodziezy” wychowującej się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Niemniej trzymam kciuki, aby finalna gra nas jeszcze zaskoczyła i dała tyle radości co komiksy. Zrobienie dobrej gry w oparciu o kultowy polski komiks nie jest łatwy. Zaspokoić potrzeby wszystkich tym bardziej, więc z ostateczną opinią wstrzymam się gdy będę mógł zagrać w ten tytuł i sprawdzić na własnej skórze. Do tego czasu, obejrzyjcie czego możemy się spodziewać, w oparciu o wgląd w rozgrywkę z bardzo wczesnej wersji gry Kajko i Kokosz ⚔️ Na Plasterki:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło opisu gry Kayko and Kokosh (@KaykoandKokosh)