Zwiastun „Blondynki” z Aną de Armas w roli Marlin Monroe

Zobacz najnowszy zwiastun filmu biograficznego „Blondynka”, w którym Ana de Armas wcieliła się w Marilyn Monroe.

„Blondynka” (tyt. oryg. „Blonde”) – Netflix 2022

Reżyserem i scenarzystą filmu Blondynka (tyt. oryg. Blonde) jest Andrew Dominik. Film biograficzny powstał na podstawie powieści Joyce Carol Oates, o tym samym tytule, opartej na życiu zmarłej Monroe. Książka Oates to monumentalna epopeja, hołd dla nieuchwytnej magii i zniszczenia, które stały za kulisami powstania jednej z największych amerykańskich gwiazd XX wieku. Tego samego możemy spodziewać się po nowym filmie Netflixa, w którym w rolę Marilyn Monroe wcieliła się Ana de Armas.

Może Cię zainteresować także: „Tajemnice Marilyn Monroe” na Netfliksie od 27 kwietnia

Film Blondynka z oceną MPA NC-17 (czyli dla osób powyżej 17 roku życia) to fabularyzowany portret Monroe – zgodnie z oficjalnym opisem maluje fikcyjny portret życia słynnej modelki, aktorki i piosenkarki, opisując jej podróż od Normy Jeane Baker, maltretowanej córki samotnej matki, do najbardziej poszukiwanej celebrytki na świecie.

Dominik zapowiedział, że Blondynka najprawdopodobniej „obrazi” wszystkich, jednocześnie tworząc filmową historię na wzór „Obywatela Kane’a” i „Wściekłego byk” z niespodzianką #MeToo. W zwiastunie De Armas jako Monroe jest przytłoczona przez paparazzich i zalewa się łzami przed wejściem na scenę. To znaczy, dopóki nie wybuchnie maniakalnym śmiechem, jakby pstryknęła przełącznikiem.

„Cały pomysł na «Blondynkę» polegał na opisaniu dramatu z dzieciństwa, a następnie ukazaniu, w jaki sposób ten dramat dzieli dorosłych na publiczne i prywatne ja” – powiedział wcześniej Colliderowi scenarzysta i reżyser Andrew Dominik. „I jak dorosły widzi świat przez pryzmat tego dziecięcego dramatu – jest to rodzaj historii osoby, której racjonalny obraz świata jest przytłoczony jej nieświadomością i wykorzystuje ikonografię Marilyn Monroe”.

Dominik dodał: „To tragedia. To trochę jak niechciane dziecko, które staje się najbardziej pożądaną kobietą na świecie, musi radzić sobie z całym pragnieniem, które jest do niej skierowane, i jak bardzo jest to zagmatwane. To rodzaj koszmaru. Chodzi o bycie w samochodzie bez hamulców. Po prostu jedzie coraz szybciej i szybciej”.

Obejrzyj pierwszy zwiastun filmu:

Premiera Blondynki zaplanowana jest na 23 września 2022 roku w serwisie Netflix.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IndieWire | Netflix