Meta otwiera sklep z markowymi ubraniami dla awatarów…

Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś: „Chciałbym, żeby mój cyfrowy awatar nosił kiepsko wyrenderowane ubrania od projektantów”, mam dla Ciebie doskonałą wiadomość.

Markowe ubrania dla awatarów w uniwersum META
Markowe ubrania dla awatarów w uniwersum META

Firma Meta uruchamia sklep internetowy, w którym użytkownicy Facebooka, Instagrama i Messengera mogą kupować cyfrowe ubrania dla swojego awatara. Pierwsze marki w sklepie to Prada, Balenciaga i Thom Browne, a ubrania obejmują strój motocrossowy, bluzę z kapturem z logo i garnitury. We wpisie na Facebooku dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg powiedział, że wkrótce zostanie dodanych więcej marek.

„Dobra cyfrowe będą ważnym sposobem wyrażania siebie w metawersie i głównym motorem kreatywnej gospodarki” – informuje.

Luksusowe domy mody coraz częściej współpracują z firmami technologicznymi w celu tworzenia markowych ubrań cyfrowych. W zeszłym roku Fortnite wprowadził skórki marki Balenciaga, aby gracze mogli kupować ubrania, takie jak markowe bluzy z kapturem, dla swoich postaci w grze. W Roblox gracze mogą odwiedzić Gucci Town, wraz z ogrodem z logo marki i wirtualnym sklepem.

Pomimo wielkich nazw marek w premierze Meta, wiadomość pojawiła się po cichu w miniony piątek. Meta twierdzi, że sklep zostanie uruchomiony „wkrótce”, chociaż informacje o tym, w jaki sposób użytkownicy uzyskają dostęp do sklepu, nie były od razu dostępne.

Mam nadzieję, że cyfrowe ubrania będą kosztować mniej niż prawdziwe. Szczerze? Sam nie wiem, czy kiedykolwiek skusze się na cyfrowe wdzianko – nawet od światowej sławy projektanta. Ale zaraz, nie mam awatara w Meta…

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Meta