Klasyczne LEGO „Galaktyczny odkrywca” z 1979 roku powraca!

Oryginalny statek kosmiczny LEGO „Galaktyczny odkrywca” z chowanym podwoziem trafia do sprzedaży po 43 latach i jest lepszy niż wcześniej!

Galaxy Explorer (Galaktyczny odkrywca) LEGO #10497

Z okazji dziewięćdziesięciolecia modeli klocków LEGO, firma wydaje reedycję zestawu Galaktyczny odkrywca (oryg. Galaxy Explorer #10497) dla dorosłych w ramach serii LEGO® ICONS™. Ta jubileuszowa edycja kolekcjonerska oryginalnego modelu #497 gwarantuje równie dużą radość, co zestaw z 1979 roku, ale na większą skalę. Model posiada ukryte skrzydła delta jak w oryginalnym statku. Pojazd opiera się na trzech wysuwanych podporach i ma otwierane tylne drzwi, a także wysuwaną rampę dla łazika. Z tyłu statku znajduje się przegroda na łazik z narzędziami i wysuwaną rampą. Kokpit można otworzyć i zajrzeć do środka, by zobaczyć siedzenia dla czterech astronautów, a także część mieszkalną z dwoma łóżkami, komputerami i schowkami.

Inspirowany oryginalnym modelem z 1979 roku – statek kosmiczny Galaxy Explorer zachował kolorystykę i ukryte skrzydła delta oryginału. W zestawie znajdują się cztery figurki astronautów oraz robot pomocnik. Realistyczne akcesoria obejmują łazik, przegrodę na łazik z narzędziami oraz wysuwaną rampę.

Zadbano także o szczegółowe wnętrze – wystarczy otworzyć kokpit, aby odkryć wnętrze z miejscami dla czterech astronautów, a także część mieszkalną z dwoma łóżkami, komputerami i schowkami.

Model Galaktyczny odkrywca #10497 ma 13 cm wysokości, 52 cm długości i 32 cm szerokości. W skład zestawu wchodzi 1254 elementy.

Galaktyczny odkrywca LEGO #10497
Galaktyczny odkrywca LEGO #10497

Galaktyczny odkrywca będzie dostępny w oficjalnym sklepie LEGO od 1 sierpnia 2022 roku w cenie 499,99 zł.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO Polska