Hisense TOUCH Lite to czytnik i odtwarzacz w jednym

Hisense wprowadził na rynek czytnik e-booków z odtwarzaczem muzyczny Touch Lite Reader z wyświetlaczem E Ink.

Hisense Touch Lite Reader

Dla wielu osób czytanie jest nieodzownym hobby. Chociaż smartfony z łatwością sprostały temu zapotrzebowaniu, zwykłym telefonom komórkowym nie jest łatwo naprawdę uzyskać dobre wrażenia z czytania e-booków. Ze względu na ograniczoną jasność ekranu smartfona zawartość nie może być wyraźnie wyświetlana w dobrze oświetlonym otoczeniu. Stało się to bolączką czytania na telefonie komórkowym. Dlatego czytniki z ekranami atramentowymi (E Ink), które nadal mogą wyświetlać wyraźnie w silnym świetle, stały się mobilnym wyborem.

Nowy czytnik Hisense TOUCH Lite Reader to zarówno czytnik e-booków i odtwarzacz muzyki. Uzbrojony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm i 4 GB pamięci RAM oraz 5,84-calowy wyświetlacz E Ink, Touch Lite działa pod systemem Android 11. Zasadniczo działa on jako standardowe urządzenie mobilne z systemem Android z monochromatycznym ekranem E Ink. Jednak to co najbardziej wyróżnia o urządzenie, to funkcja dla melomanów.

Hisense Touch Lite to stonowana wersja odtwarzacza muzycznego Hisense Touch, który został wydany kilka miesięcy temu. Touch Lite ma wiele takich samych funkcji, jak jego starszy brat, z kilkoma kompromisami. W porównaniu z Hisense Touch HIFi Music Player jego pamięć RAM oraz ROM są mniejsze. Mimo to, jeśli chcesz solidnego odtwarzacza muzycznego z czytnikiem, który może odtwarzać wszystkie główne formaty i ma gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, jest to dobry stosunek jakości do ceny.

Touch Lite Reader jest zasilany ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm 1,8 GHz i 4 GB pamięci RAM. Ma 64 GB pamięci i baterię 3000 mAh. Ta bateria powinna wytrzymać długo dzięki 5,84-calowemu wyświetlaczowi 1440×720 E Ink (281 PPI). Podobnie jak w przypadku wszystkich wyświetlaczy E Ink, ten ekran Carta HD zużywa energię tylko podczas odświeżania. Ponieważ jest przystosowany do obrazów statycznych, wyświetlacz jest przeznaczony do odczytywania i wyświetlania okładek albumów lub informacji o utworach.

Touch Lite obsługuje dźwięk 32-bit/384 kHz i odtwarza muzykę przez dwa głośniki stereo AAC 1216 lub gniazdo słuchawkowe 3,5 mm (maks. do 122 dB). Posiada również port USB-C 3.1 do ładowania i przesyłania danych, a także łączność Wi-Fi i Bluetooth.

Hisense Touch Lite Reader
Hisense Touch Lite Reader

Chociaż Touch Lite został zaprojektowany jako odtwarzacz audio, działa na systemie Android 11. Nie jest dostarczany z dostępem do sklepu Google Play, ale odrobina majsterkowania powinna umożliwić zainstalowanie alternatywnego repozytorium aplikacji.

Touch Lite nie jest tak biegły w odtwarzaniu dźwięku, jak droższy Hisense Touch. Po pierwsze, Touch Lite ma o połowę mniej miejsca (64 GB w porównaniu ze 128 GB). Najbardziej wyniszczający jest jednak pozorny brak obsługi HiFi w Touch Lite. W związku z tym audiofile będą chcieli wyłożyć dodatkowe 30 USD na standardowy Touch, aby uzyskać lepszą obsługę dźwięku.

Ustawienia ekranu Hisense Touch Lite Reader
Ustawienia ekranu

Hisense Touch Lite jest dostępny za ok. 1670 zł w sklepie AliExpress.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło:Noteboo Check | Aliexpres| goodEreader