Nowa gra „Cocoon” od twórcy „Limbo” już w 2023 roku

Kolejnym projektem głównego projektanta gry „Limbo” jest kosmiczna przygoda „Cocoon”, która pojawi się w 2023 roku na konsole Xbox i Switch, oraz na PC.

Gra „Cocoon”

Nowa gra Jeppe’a Carlsena ma wyraźnie inny klimat niż jego poprzednie wydania. Jako główny projektant rozgrywki gier Limbo i Inside, Carlsen jest znany z budowania upiornych side-scrollerów z makabrycznymi grafikami, ale jego najnowszy oryginalny projekt zatytułowany Cocoon zawiera robaka-eksploratora w tajemniczym, nakrapianym neonami systemie planet.

Główny bohater przypomina antropomorficznego świetlika, który podnosi kule i używa ich do przemierzania otoczenia, skakania między światami i odkrywania starożytnej technologii obcych.

„Każdy świat istnieje w kuli, którą możesz nosić na plecach” – czytamy w opisie gry Cocoon. „Owiń głowę wokół podstawowej mechaniki przeskakiwania między światami – i łącz je, manipuluj i zmieniaj ich układ, aby rozwiązywać skomplikowane łamigłówki”.

Jednak nie wszystko jest takie lekkie i przewiewne — Cocoon zawiera duży, przytłaczający świat i mnóstwo zacienionych obszarów, podobnie jak w grach Limbo i Inside.

Cocoon ma trafić na Xbox One, Xbox Series X i S, Game Pass, Steam i Switch w pierwszej połowie 2023 roku. Jest wydawany przez Annapurna Interactive i opracowywany w studiu Carlsena – Geometric Interactive.

Zobacz oficjalną zapowiedź gry „Cocoon” – mnie już urzekła!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Annapurna Interactive | Engadget