W Bolt zweryfikujemy kierowców w czasie rzeczywistym

Firma wdraża nowe rozwiązanie technologiczne, jakim jest weryfikacja zarejestrowanych kierowców w czasie rzeczywistym.

Kobieta ze smartfonem w ręku przed taksówką Bolt

Nowa funkcja weryfikacji kierowców Bolt wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji (AI), dzięki której potwierdzimy, że pojazd jest prowadzony przez kierowcę zarejestrowanego w aplikacji. Wdrażane właśnie przez Bolt rozwiązanie ma z jednej strony zniechęcać do podszywania się pod kierowcę, ale przede wszystkim takie działanie uniemożliwić. W praktyce, kierowcy będą proszeni o zrobienie sobie zdjęcia, które po porównaniu z prawem jazdy, będzie przechodziło autoryzację systemu i pozwalało dalej kierowcy korzystać z aplikacji Bolt.

Przeczytaj także: Bolt uruchamia rowery elektryczne w Polsce

Jeśli automatyczna autoryzacja nie powiedzie się, weryfikacją kierowcy zajmie się  członek specjalnego zespołu. W przypadku potwierdzenia nieprawidłowości, konto kierowcy zostaje zablokowane.

W maju Bolt jako pierwsza platforma w Polsce wprowadziła obowiązkowe szkolenia dla kierowców, z zasad obowiązujących podczas przejazdów, opracowane we współpracy z fundacją Feminoteka. Szkolenie dostępne jest w pięciu językach.

Jednocześnie firma opublikowała zasady poprawnego zachowania, obowiązujące wszystkich korzystających z aplikacji pasażerów i kierowców, zebrane w dokumencie Standardy Społeczności Bolt. Ich nieprzestrzeganie może skutkować m.in zablokowaniem dostępu do aplikacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bolt