AMC+ może wystartować w Polsce na początku 2023 roku

Amerykańska usługa streamingowa AMC+ ma zacząć działać w Europie w 1. kwartale 20223 roku – wtedy może ruszyć także w naszym kraju.

Ikona aplikacji usługi streamingowej AMC+

Według najnowszych doniesień platforma AMC+ ma zostać uruchomiona w Europie Środkowo-Wschodniej w 1. kwartale 2023 roku. Wiceprezes AMC Networks International Levente Málnay zapowiedział plany rozwoju usługi na kolejne rynki podczas dyskusji panelowej w Dubrowniku. Strategią usługi AMC+ ma nie być konkurowanie z wielkimi gigantami jakimi sa Netflix czy HBO Max, ale ma być zupełnie nową alternatywą. O co chodzi? Tego jeszcze nie zdradzono.

Przeczytaj również: Poznaj ofertę programową Disney+ w Polsce

Ponieważ nasz kraj znajduje się we wspomnianym regionie, możemy oczekiwać, że usługa trafi w zapowiadanym terminie także do Polski. Produkcje amerykańskiego nadawcy AMC, mogliśmy oglądać do tej pory na kanale telewizyjnym Fox oraz w serwisie Netflix.

Najpopularniejsze tytuły , które znajdują się w portfolio AMC+ to takie seriale jak Breaking Bad, Zadzwoń do Saula, Mad Men oraz cieszący się w Polsce dużą popularnością serial o zombie The Walking Dead.

Usługa AMC+ wystartowała latem 2020 roku w Stanach Zjednoczonych. Jesienią tego samego roku nadawca udostępnił usługę na Roku a w kwietniu 2021 roku na YouTube TV. W sierpniu 2021 roku AMC+ trafiło do Kanady na Apple TV i Amazon Prime Video a a listopadzie do Australii.

Aplikacja mobilna usługi streamingowej AMC+
Aplikacja mobilna usługi streamingowej AMC+

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Broadband TV News LLP | SAT Kurier