SEGA Mega Drive Mini 2 z większą liczbą gier i Mega CD

Konsola SEGA Mega Drive Mini 2 trafi do sprzedaży w październiku 2022 roku z 50 grami na pokładzie i dekoracyjnym rozszerzeniem Mega CD.

SEGA Mega Drive Mini 2

Firma SEGA ogłosiła drugą generację Mega Drive Mini 2 – konsoli retro, która teraz będzie dostępna z 50 grami na pokładzie. We wcześniejszej generacji dostępnych było 40 gier, a nowy Mega Drive Mini 2. obsługuje również dekoracyjne rozszerzenia Mega CD i może być łączony z oryginalnym Mega Drive Mini. Nowa konsola firmy SEGA zawiera gry, które były dostępne tylko przy użyciu płyty SEGA CD, w tym między innymi Sonic the Hedgehog CD. Ponadto SEGA dodała inne regularne tytuły Mega Drive: Bonanza Bros, Thunder Force IV i Virtua Racing.

Może Ci się spodobać również: Evercade VS to konsola retro, która zamienia pokój w salon gier

Co więcej, SEGA włączyła Fantasy Zone z systemu Arcade i Master jako dodatkową zawartość, mimo że nigdy nie wydała tej gry na Mega Drive. Nawiasem mówiąc, SEGA zaoferuje również adapter do łączenia Mega Drive Mini i Mega Drive 2 Mini, tak jak miało to miejsce w pełnowymiarowych wersjach obu konsol.

SEGA twierdzi, że odblokowuje to wszystkie 90 gier. Podejrzewamy jednak, że SEGA mogła zamiast tego zaoferować te gry jako zawartość do pobrania dla Mega Drive Mini 2.

Jak dotąd SEGA ogłosiła dostępność Mega Drive Mini 2 tylko w Japonii. Konsola w stylu retro będzie dostępna w cenie 9980 JPY (~75 USD, czyli ~321 zł) i zostanie wypuszczona 27 października 2022 roku. Chociaż SEGA zaoferuje również dodatek Mega CD, będzie on miał jedynie charakter dekoracyjny. Przypuszczalnie SEGA w pewnym momencie będzie sprzedawać Mega Drive Mini 2 na innych rynkach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SEGA | Notebook Check