Gramofon OBEGRÄNSAD od IKEA i Swedish House Mafia

Seria OBEGRÄNSAD firmy IKEA została zaprojektowana we współpracy ze Swedish House Mafia, wśród produktów pojawi się też gramofon.

Gramofon OBEGRÄNSAD  od IKEA i Swedish House Mafia
Gramofon OBEGRÄNSAD od IKEA i Swedish House Mafia

Nowe produkty z serii OBEGRÄNSAD, będące wynikiem partnerstwa sieci sklepów IKEA i Swedish House Mafia, zostały zaprezentowane podczas Tygodnia Designu w Mediolanie (Milan Design Week). Wśród najnowszych pozycji znalazły się fotel, biurko zaprojektowane dla producentów muzycznych oraz gramofon. Odtwarzacz będzie miał wiele opcji podłączenia głośników, a także wymienną wkładkę i igłę.

Przeczytaj także: Półka do głośnika SYMFONISK z bezprzewodowym ładowaniem już oficjalnie

Biurko OBEGRÄNSAD ma z tyłu dwa podwyższone stojaki na głośniki, które według IKEA mają „doprowadzać głośniki do poziomu uszu”. Pod biurkiem znajduje się wysuwana półka, na której można przechowywać klawiaturę midi. Fotel został zaprojektowany tak, aby pomóc zrelaksować się podczas słuchania muzyki i jest wyposażony w regulowane paski. Jak dotąd ujawniono niewiele informacji na temat gramofonu, który ma masywny, ale minimalistyczny wygląd.

IKEA potwierdziła, że ​​można będzie podłączyć odtwarzacz OBEGRÄNSAD do głośnika Bluetooth ENEBY, do standardowych głośników przewodowych lub bardziej zaawansowanych systemów za pomocą adaptera. Firma twierdzi, że tańszy gramofon będzie miał wymienną wkładkę i igłę znanej marki.

Partnerstwo zostało nawiązane we wrześniu 2021 roku, a pierwsze produkty – seria toreb IKEA FRAKTA, w tym torba na laptopa i winylowy bagażnik, zostały ujawnione w zeszłym miesiącu. Kolekcja 20 produktów OBEGRÄNSAD ma pojawić się na całym świecie jesienią tego roku, a ceny produktów nie zostały jeszcze ogłoszone. IKEA powiedziała, że ​​asortyment ma na celu „przystosowanie produkcji muzycznej w domu i umożliwienia wielu ludziom uwolnienia ich pasji i kreatywności”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA | Notebook Check